Wasabi herned toitainet puudutav teave

Wasabi herned on krõbedad suupisted, mis on valmistatud dehüdreeritud hernedest ja wasabi maitseainest. Loomulikult kõlab see kirjeldus üsna igav, kui arvate, et isabi herned on tegelikult nii soolased kui vürtsised – ja lõhkuvad julge maitsega. Lisaks tasakaevustegurile olid hasabi hernel ka teatud toitumisalased eelised, mis muudavad nad üsna terve suupiste vaatamata nende naatriumisisaldusele.

Kalorid ja rasvad

Wasabi herneste 1-untsi portsjon sisaldab 120 kalorit ja 3 grammi rasva, millest 1 gramm on küllastunud. See ei pruugi tunduda nii palju, aga kui te tarbite 2 000-kalorilist dieeti, on see 1 gramm küllastunud rasva 5 protsenti soovitatud päevasest piirist 22 grammi. Selles küllastunud rasva piires viibimine võib minna kaugele, kui hoida oma süda tervena ja vähendada südamehaiguste ohtu. Küllastunud rasvkude sisaldav toit võib aidata teil säilitada tervisliku kolesterooli taset ja hoida teie vererõhku tavapärasel vahemikus.

Valk ja kiudained

Saate 6 grammi valku 1 istsi isabi hernest. See tähendab 13 protsenti 46 grammi proteiini naiste vajadust oma igapäevase dieedi osana ja 11 protsenti 56 grammist meest vajavad igapäevaselt. Valgu toidud sisaldavad aminohappeid, mida teie keha kasutab uute valkude loomiseks, et toetada oma rakkude, kudede ja lihaste normaalset funktsiooni. Sama 1-untsi isabi herned pakuvad ka 4 grammi toidu kiudaineid, mis aitavad vältida kõhukinnisust ja vähendavad teatud tervislike seisundite, nagu südamehaiguste ja 2. tüüpi diabeedi riski, ohtu. See 4 grammi kiudaineid on 16 protsenti 25 grammist, mida naised vajavad iga päev ja 11 protsenti 38 grammist meestest peaksid eesmärgiks tarbida iga päev, vastavalt MayoClinic.com.

Mineraalid

Wasabi herned ei paku vitamiinide asemel palju, kuid neile saadetakse korralik kogus mineraalrajatist. Raud mängib olulist rolli punaste vereliblede moodustumisel, mis liiguvad hapnikku läbi teie keha. Raudadevaegus võib põhjustada väsimust, sest teie rakud ei saavuta hapnikku, mis on vajalik oma keha normaalse funktsiooni edendamiseks. Wasabi hernedest puudus on 160 milligrammi naatriumi, mis sisaldab 1 annul. See on 7 protsenti 2300 milligrammist naatriumi, mida peaksite iga päev piirama. Selle piiri järgimine on tervislik viis kõrge vererõhu, südameataki ja insuldiriski vähendamiseks.

Näpunäited ja kaalutlused

Pesastatud hasabi herned on maitsev viis valguse ja kiudainete tarbimise suurendamiseks, kuid jääda väikesele toidule korraga, et hoida oma naatriumi ja küllastunud rasva tarbimist tervislikel aladel. Lisage isabi herned pähklite juurde, et sealt jälle segu segada või hernedele asetada oma lemmik praadimisretsept. Grillitud kanaliha või kala jaoks terve nisu- leibrikastmega purustatud isabi herned. Maiustatakse isabi herned tuunikala salat, pasta salat või omatehtud suppi, et maitset parandada ja lisada natuke närbumist.