Vitamiinid, mis aitavad kaotada kehakaalu ja suurendada ainevahetust

Vitamiinid on tervisele olulised toitained. Kuigi ainult vitamiinid ei saa aidata teil kaotada kõik need soovimatud naela, ei saada piisavalt teatud võib teha kaalulangus natuke raskem. Kuid kaalulangus on rohkem kaloreid kui vitamiine. Kui kasutate vähendatud kalorsusega toitu, peate sööma toitu, mis annab teie kehale ka kõik tervislikuks kasutamiseks vajalikud vitamiinid. Kui arvate, et teil võib olla toitainete puudus ja see mõjutab teie kehakaalu, pidage nõu oma arstiga, et arutada täiendavate toidulisandite vajadust.

A-vitamiin ja ainevahetus

Suurimad ameeriklased ei vasta A-vitamiini soovitatud tarbimisele, vastavalt toidulisandite büroole. See rasvlahustuv vitamiin mängib olulist rolli kilpnäärmehormoonide reguleerimisel, ja Ameerika toitumiskoja ajakirjas Journal of the American College of Nutrition avaldatud uuringu 2012. aasta uuringu kohaselt ei kaasne teie toitumisel piisavalt toitainete sisaldusega A-vitamiini. Kilpnäärmehormoonid reguleerivad teie keha rakkude energiat, mis mõjutab teie ainevahetuse kiirust. Kui kilpnäärme hormooni tase on liiga väike, aeglustuvad kehaosad ja see võib põhjustada ainevahetuse vähenemist. Lisage oma igapäevase toiduga vitamiini A-rikastatud toidud, et veenduda, et teil on vähemalt 700 kuni 900 mikrogrammi päevas , Mis aitab hoida teie ainevahetust hea klipiga. Teie kehakaalu alandamisel on palju madala kalorsusega võimalusi, nagu näiteks porgandid, punased paprikad, spinat, mangod, kastanahk, aprikoosid, munad ja lõhe.

D-vitamiin ja kehakaalu langus

Vastavalt 2015. aasta ülekaalulisuse ülevaates avaldatud 2015. aasta uuringule on D-vitamiini seerumi madal tase rasvunud inimestel. Kuigi D-vitamiini ja rasvumise seos ei ole selge, teevad teadlased teoreetiliselt, et D-vitamiin võib mängida rolli rasvade massi reguleerimisel, mis võib kaasa aidata kehakaalu tõusule ja rasvumisele, vastavalt Rahvusvahelise Narkootikumide ja Narkomaania Teatajas avaldatud 2012. aasta ülevaate uuringule. ; Endokriinide ühingu 91. aastakoosolekul 2009. aastal esitatud uuring näitas, et D-vitamiini kõrgem vereseeriate tase on kaalu langus ja teadlased väidavad, et D-vitamiini kasutamine võib aidata neil, kes järgivad kehakaalu langetamist, kaotada kaalu. Kuna see uuring näitas vaid seost D-vitamiini taseme ja kaalulanguse vahel, on siiski vajalikud uuringud, et luua selge seos vitamiini lisamise ja kehakaalu vahel. Kuid Nutrition Journal’is avaldatud 2013. aasta uuringus leiti, et rasvunud osalejad, kes võtavad kaltsiumi ja D-vitamiini, on vähendanud kalorsusega dieedi rohkem keharasva kui neil, kes neid ei võta; D-vitamiini taseme parandamiseks lisage kindlasti mitmesuguseid D-vitamiini rikkalik toit oma toidule. Siia hulka kuuluvad lõhe, munad, tuunid ja D-vitamiini sisaldusega piim.

Vitamiin C töötamiseks

Vastavalt 2005. aasta artiklile, mis on avaldatud American College of Nutrition ajakirjas Journal of the American College of Nutrition, kipub olema ka C-vitamiini sisaldavatele inimestele rohkem kehakaalu. Selle artikli autorite sõnul võib teie C-vitamiini tarbimise suurendamine aidata teil põletada mõõduka intensiivsusega harjutuse ajal 30% rohkem rasva, nagu näiteks kiire käimine. Kui te ei saada piisavalt C-vitamiini toiduainetest, mida sööte ja mida teete, võib teil olla raskemini kaotada rasva kui inimesel, kellel on piisavalt C-vitamiini. Täiskasvanud vajavad 75 … 90 milligrammi C-vitamiini päevas . Apelsinid, spargelkapslid, spinat, tomatid, paprika ja maasikad on kõik head vees lahustuva vitamiini allikad ja need annavad tervisliku lisamise teie kehakaalu alandamisele.

Miks vajate B-vitamiine

B-vitamiinid moodustavad kaheksa vees lahustuva vitamiini, mis mängivad olulist rolli toiduse energiavahetamisel. Kuna need on vajalikud ainevahetuse komponendid, võite arvata, et B-vitamiinide suurendamine toidus suurendab teie ainevahetust ja aitab teil kaalust alla võtta. Kuid see pole nii. Kuna nad on vees lahustuvad, ei suuda keha B-vitamiine säilitada ja kõik ülemäärased annused ületavad teie uriinist. Veendumaks, et rahuldate oma B-vitamiini vajadusi, võib see siiski aidata kontrollida söögiisu, Ja hoia energia taset üles. Neid leidub mitmesugustes toitudes, sealhulgas terad, köögiviljad, liha ja oad.