Vitamiini vaegus, mis põhjustab nahahaigusi või akne

Vitamiinide defitsiit ei pruugi olla esimene asi, mis tuleb silmas pidada, kui teil tekib naha seisund, kuid paljud vitamiinipuudused põhjustavad nahaprobleeme. Kuna vitamiinid mängivad sellistes olulistes rollides nii paljudes tervishoiuvaldkondades, sealhulgas kudede hooldamisel, esineb sageli vitamiinipuudus akne-tüüpi lööbe, lõhenemist või värvimuutusena, mis sarnanevad verevalumitega. Naharakendused võivad olla hea üldise tervise näitaja, sealhulgas vitamiinipuudused. Paljud puudused põhjustavad sarnaseid nahasümptomeid, vaadake oma arsti nõuandeid, mida vitamiinid täiendada.

A-vitamiini, rasvlahustuva vitamiini defitsiit põhjustab kuivatatud naha kuivust, akne ja psoriaasi. A-vitamiini puudus võib põhjustada ka palju tõsisemaid silmaprobleeme. Silma konjunktiiv ja sarvkest muutuvad kuivaks, mis viib kudede paksenemisele. Sarvkest muutub häguseks, nägemist väheneb ja erosioonid võivad sarvkesta kahjustada selleni, et sarvkesta siirdamine ei põhjusta pimedust.

B-2 defitsiit põhjustab suu ja huulte nurkade vahelisi lõhenemisi ning tekitab keele põletust ja valulikkust. B-2 defitsiit võib põhjustada ka jämedat, rasket löövet. Inimesed, kellel puuduvad vitamiin B-3, tuntud ka kui niatsiin, võivad areneda pellagra, mis ei ole üldiselt Ameerika Ühendriikides täheldatav. Inimesed, kellel on pellagra, tunnevad kuivas, nõgestõmbas, lõhenenud nahka, ägenevaid haavandeid ja põlevat suu helepunase, paistes keelega. Foolhape, teine ​​B-kompleksi vitamiin, võib põhjustada ka keele põletikku, mida nimetatakse glossiidi ja suuhaavanditeks.

Vitamiini B-6 defitsiit põhjustab mitmeid naha ilminguid. Vitamiin B-6 on paljudes toitudes, puudulikkus esineb tihti alkoholismi ja toitainete malabsorptsioonihäirete puhul. Teatud ravimid võivad põhjustada puudust. Nahk muutub põletikuliseks ja tekib limaskestlik, kuiv, rasvane lööve. Inimestel, kellel on B-6-vitamiini puudus, võib suu nurgal olla paistes, punasel keelel või valulahustes. B-12 puudus põhjustab nahahäireid nagu hüperpigmentatsioon, eriti käte ja jalgade puhul. 2005. aastal “Neuroloogia-India” artiklis avaldatud artiklist viinud kristliku meditsiinikolleegi S. Aaroni teadaanne, et 41 protsendil B1-2-vitamiini vaegusega inimestel esines naha- või limaskesta muutusi.

Pikemat aega merel pääsenud meremehed töötavad tihti lõhnavaks, C-vitamiini puuduseks. DermNet NZ-i aruanded sisaldavad tavaliselt umbes kolme kuu jooksul väga väikest C-vitamiini või ei sisalda seda. Loomade nahaväljakutsed hõlmavad hemorraagilisi papuleid, punakaid verevalumiga sarnaseid laike, mis arenevad umbes juuksefolliikulisse. Juuksed võtavad korgitsa välimuse. Punased lehed võivad koos moodustada suure purpura või verevalumid.

A-vitamiin

Vitamiinid B2, B3 ja foolhape

Vitamiinid B6 ja B12

C-vitamiin