Velveeta juustu toitumisalased faktid

Velveeta on juustu kõrvalsaaduste toiteväärtuse uurimise kulminatsioon. Kraft Food Corporation’i poolt 1928. aastal toodetud Velveeta juustu iseloomustab rikkalik kreemjas tekstuur ja sujuvalt ühtlane sulamine. Velveeta märgistatakse pastöriseeritud, töödeldud juustutoodetena.

Tüübid

Velveeta juust on müügil 1- ja 2-lb. Pakendamine. Lisaks tavalistele juustuplokkidele toodab Kraft ka 2protsendiliselt vähendatud rasvasisaldusega piima, aga ka piprapi, Mehhiko sooja ja Mehhiko pehme maitset. Kraft pakub individuaalselt viilutatud ja purustatud Velveeta juustu ja liha makaronitoodete koos Velveeta juustuga.

Koostisosad

Regulaarne Velveeta juust sisaldab piima, vett, piimarasva, vadakut, vadakuvalgu kontsentraati ja piimavalgu kontsentraati. Need koostisosad moodustavad suurema osa tootest. Juustu tootmiseks on abiks ensüümid ja juustukultuur – need koostisosad on bakteriained, mis määravad juustutoodete maitse, tekstuuri ja välimuse. Velveeta juust sisaldab alginaate, looduslikult pruunvetikad on emulgaator. Naatriumtsitraat lisab lisaks säilitusainele ja happesuse regulaatorile ka piimavärvi. Naatriumfosfaat toimib sarnaselt toote säilivusaja pikenemisega. Kaks koostisainet annavad Velveeta juustu oma eripärase toonina – annatto, kollakasoranž värviline lisand, mis on saadud troopilistest akiotipuudest ja apokaroteenist, tsitrusviljadest pärinev oranž värviline lisand.

Toitumisandmed

Kraft Velveeta juustu soovituslik suurus on 28 g. 1 lb. Velveetil on umbes 16 portsjonit. Igal serveerimisel on 80 kalorit, millest 50 on saadud rasvast. Üks Velveeta portsjon sisaldab 6 grammi rasva, millest neli on küllastunud rasvadest ja millest ükski ei ole transrasvhapetest. Soovitatav manustamissuurus sisaldab 25 mg kolesterooli ja 410 mg naatriumi. Igas serveerimises on 3 g süsivesikuid, millest 2 on saadud suhkrutest. Iga Velveeta juust sisaldab 5 g valku. Üks Velveeta juust pakend sisaldab 6 protsenti igapäevasest soovitatavast A-vitamiini tarbimisest ja 15 protsenti soovitatavast päevasest kaltsiumisisaldusest. Velveeta juust ei ole toiduvalkude, C-vitamiini ega raua allikas.

Hoiatus

Velveeta juust sisaldab piima ja piima kõrvalsaadusi, mis võivad ärritada inimesi, kes on laktoositalumatusega või kellel on allergia või tundlikkus piima suhtes. Nebraska-Lincolni ülikool määratleb piima kui üheks suureks kaheksaks allergeeniks – allergeenidest, mis põhjustavad 90 protsenti allergilistest reaktsioonidest Ameerika Ühendriikides. Annetto on Velveeta juustu teine ​​potentsiaalne allergia. Toidu intolerantsi veebisaidi avaldatud teabelehe kohaselt on annatto vastutav nii paljude allergiliste kui talumatuslike reaktsioonide eest kui kunstlikud värvid, hoolimata loodusliku värvainete lisandina. Kui teil esineb negatiivne reaktsioon, sealhulgas nõgestõbi, sügelus, peavalu või muud ebameeldivad tagajärjed, pöörduge põhjuse ja ravi kindlakstegemiseks arsti poole. Kui teil tekib allergiline reaktsioon, sh näo, huulte või kõri turse, pöörduge kiirabi poole.

Kaalutlused

Velveeta juust ei ole vegan toode. See sisaldab piimast saadud loomseid kõrvalsaadusi. Krafti veebisaidi kohaselt ei peeta Velveeta juust sertifitseeritud kosheritoodet.