Vegan hcg vs liha hcg

HCG toitumine, mis ühendab hormoonide süstimisega väga madala kalorsusega dieedi, lubab veganide ja lihasööjate jaoks kiiret kehakaalu langust. HCG tähistab inimese kooriongonadotropiini, raseduse alguses naistel toodetud hormooni. Toetajad ütlevad, et võite kaotada ühe naela päevas plaanis, kuid kriitikud väidavad, et kaalukaotused on liiga suured ja dieet kujutab endast terviseriske.

Liha sööjate piiratud toitumine

Algne HCG dieet kujundas Briti arst A. T. W. Simeonid lihasööjatega silmas pidades. Protokoll, mille esimest korda teatas dr Simeons 1954, sisaldab 3,5 oz. Lõunat ja õhtusööki. Lubatud liha valikud hõlmavad keedetud või grillitud vasikaliha, veiseliha, kanarinda, värsket valget kala, homaari, krabisid ja krevetti. Liha tuleb kaaluda toores, kogu nähtav rasv tuleb eemaldada ja kana rinnast tuleb kondist eemaldada. Marineeritud kala, heeringas, ell, lõhe ja tuunikala ei ole lubatud.

Igapäevane hormoonide süstimine

Kuni kolmanda päevani – HCG-dieedi kolmandat süstimist juhendatakse sööma liiga. Kolmandal päeval ja järgmise kolme nädala jooksul sisaldab protokoll igapäevaseid süstimisi, piiramatul hulgal tavalist teed või kohvi, kuid mitte tärklisi ega suhkruid, sealhulgas magusaid puuvilju. Pärast esimest kolme nädalat on lubatud minimaalne kogus tärklist ja kogu päevas on lubatud piimapulber piimast. Pärast esimest kolm nädalat on toitjatel ainult lõunasöögi ja õhtusööki süüa, mis sisaldab liha valikut, Melba röstsai või leivakujulist valikuid, puuviljaosa ja ühte järgmistest köögiviljadest: spargli, peedi-rohelise, kapsa, selleri, chard , Sigur, kapsas, apteegitill, sibulad, redis, salat rohelised, spinat ja tomatid.

Toit on muudetud Vegani jaoks

Dr Simeoni järgijad on muutnud veganite protokolli. Veganid peavad juua 1 kuni 2 kvartari vett enne toidu tarbimist kogu päeva jooksul. HCG dieedi esimese kolme nädala jooksul saavad veganid valida ükskõik millise soovitud toores vegan toitu. Lõunasöök sisaldab veel kuus vett ja rohkem tooret toitu. Õhtusöök on lõunasöök kord. Üks HCG dieediga pühendatud veebisait soovitab veganitel teha rohelisi suupisteid mugavaks toiduvalikuks. Kahe portsjoni retsepti hulka kuulub üks banaan, üks oranž, üks õun või käputäis või goli marjad, 1/8 tassi linaseemned, kaks või kolm lehe romiini salatit ja sama kogus kapsa, üks lehed ja mõlemad Nisu muru ja spinat. Protokolli teise etapi Vegani jaoks on lubatud ekstra puu hommikusöögiks ja suupisteid.

Kosmeetikatoodete piiratud kasutamine

Nii liha sööjate kui ka veganide puhul sisaldab protokoll ravimite ja enamiku kosmeetikavahendite ära hoidmist, mis väidetavalt väidavad, et need mõjutavad kehakaalu langust. Toidukaubanduse ja toitumisspetsialistid väidavad, et vähese kalorsusega dieet toob kaasa kehakaalu languse, kuid ei ole tõendeid selle kohta, et HCG hormoon või kosmeetikavahendite kasutamise piirangud aitavad dieedil naasta. Keskmine naine vajab oma kehakaalu säilitamiseks 2000 kalorit. Kui päevane kalorite puudujääk on 1500, võiksite kaotada 3 naela. Nädalas, kuna 3,500 kalorit toetab rasva naelu. Teie iganädalane kalorikogus kala-2000-päevas toidus oleks 14 000 ja 500 kalorit 3500. Toitja pooldajad näitavad, et võite kaotada naela päevas ja omistada täiendavaid kehakaalu langemise mõjusid HCG süstidele – hormoon on saadaval ka tilgadena – ja toitumise ranged juhised.

Kliinilise toe puudumine

HCG dieedi on uuritud rohkem kui 50 aastat, kuid usaldusväärsed kliinilised uuringud ei ole tõestanud, et hormoon oleks tõhus kaalulangus, ütleb registreeritud dieedilööst Jennifer K. Nelson. Ta ütleb, et HCG dieedi kõrvaltoimed on väsimus, ärrituvus, peavalu ja meeste rinnanäärme laienemine. Nelson ütleb, et vähese kalorsusega dieedid muudavad inimestel nende toitainevajadustele raskemaks ja võivad põhjustada sapikivid. Kiire kaalu kaotamine on tõenäolisem kui kaalu kaotamine järk-järgult. Igaüks, kes on huvitatud HCG dieedist, peaks pöörduma arsti poole.