Vee filtreid, mis eemaldavad arseeni

Veefiltrid võivad parandada joogivee maitset ja välimust. Kuid nad täidavad ka oma tervisliku seisundi olulist rolli. Need süsteemid võivad eemaldada lisandeid, nagu arseen, mis võib põhjustada tõsiseid terviseprobleeme. Mitte kõik filtrid ei eemalda raskmetalle nagu arseen. Seejärel peate valima süsteemi, mis sobib teie veega korralikult.

Efektid

Pikaajaline arseeni kokkupuude võib avaldada tõsist tervisemõju. Riikliku Teaduste Akadeemia 1999. a uuring näitas, et arseeni kokkupuude võib muu hulgas põhjustada kusepõie, naha ja maksavähki. See võib põhjustada ka närvisüsteemi ja kardiovaskulaarsüsteemi kahjustusi. Loodusvarade kaitsmise nõukogu arvates sõltub teie risk arseeni kontsentratsioonist teie joogivees. Veefiltr võib vähendada arseeni kogust, mida te võtate.

Allikad

Arseen võib siseneda joogivett mitmest allikast. Tööstuslikud protsessid ja põllumajandustavad võivad selle raske metalli viia joogiveevarustusse. Vastavalt Brownfieldide ja Land Revitalizingi tehnoloogia tugikeskuse andmetele võib arseen siseneda mahajäetud kaevudesse. Teine allikas on erosioon. Arseen esineb looduslikult Maa kroomis. Kui see laguneb, võib see siseneda pinnavette või põhjavette.

Kaalutlused

Üks arusaadi eemaldamiseks veefiltri saamiseks on veenvim põhjus, et see ei ole märgatav. Te ei pruugi kunagi teada, et teil on arseeni probleem, sest te ei saa maitsta, lõhna ega näha seda oma joogivees. Arseen on üks umbes 90 saasteainet, mida jälgib USA Keskkonnakaitse Agentuur või EPA. Teie veevarustus on seadusega nõutav, et anda teavet joogivee saasteainete kohta.

Tüübid

Arseen tuleb füüsiliselt vee eemaldada. See ei lahustu. Teie parim valik on filter. Pöördosmoosisüsteem on efektiivne arseenipõhise vee töötlemine. Surve jõudub läbi filtermembraani. Pöördosmoosi efektiivsus sõltub membraani võimest filtreerida vett. Veepehmendaja võib eemaldada kaltsiumi, mis võib membraani katta. Samuti võite installida arseeni filtrid. Need filtrid töötavad koos teiste filtritega, näiteks aktiivsöefiltritega, täieliku töötlemissüsteemi loomiseks.

Hooldus

Teie veefilter nõuab regulaarset hooldust, et tagada teie vee kvaliteet. Filtrikassetid tuleb korrapäraselt vahetada. Nõuetekohase hoolduse ajakava järgi tutvuge veefiltri juhistega. Kuna arseen ei ole märgatav, ei tea, kas teie süsteem ebaõnnestub. Kui olete isiklikus kaevuses, soovitab riiklik maa-aluste veekogude ühendus vesikatset bakterite ja saasteainete kohta. Kui kasutate linnavett, veetarbija korraldab korrapäraseid katsetusi.