Valged muhvad naha kaenlaalused

Väikseid valgeid müke või väikeseid tsüse, mis moodustavad nahale, kutsutakse miliale, teatab riiklik tervishoiuinstituut MedlinePlus ressursist. Neid esineb tihti vastsündinutel, kuid need võivad esineda igas vanuses ja mitmel erineval põhjusel.

Tähtsus

Imikutel vähenevad valged milia tsüstid tavaliselt ravi katkestamata. Kui olete oma relvade all välja arendanud miliia, võib süüdlane olla teie riiete põhjustatud ärritus. Kui teil on põletik või ärritunud nahk, võib ka Milia ilmuda ka teistes kehaosades.

Kaalutlused

Milia nimetatakse mõnikord beebi akneks, kuigi sellel nahaprobleemil pole seost. Teie nahk lakkab pidevalt väikseid helvesid ja miliia käte all on tekkinud siis, kui surnud helbed on lõksud väikestesse taskudesse naha pinna lähedal. Selle tulemuseks on väikesed epidermaalsed tsüstid, mida näete ja tunnete. Tooted, mida kasutate nahale, võivad aidata helveste püüdmiseks.

Sümptomid

Milia ei ole valulikud ja üldiselt ei sügelema, süveneda ega veritseda. Need võivad ilmneda äkki ja spontaanselt. Milia võib ilmneda järgmisel naha traumal või laserlõikustel ja tunduda nagu väikesed, kõvad valged tsüstid lihtsalt naha pinnal.

Ravi

Eemaldamine on ainus ravi. Peaksite oma nahka hoida puhtana ja kuivana ning vältida väikeste tsüstide pigistamist. Teie dermatoloog või esthetician saab eemaldada oma miiia, tehes väikese ava nõelas tsüst ja eraldades selle sisu. See võib olla hea võimalus, kui teil on vaid mõni muhke. Lakeviewi dermatoloogias olevad terapeudid viitavad ravile diolite laseriga. Seda ravi kasutatakse siis, kui kellelgi on palju miliaid. Lakeviewi dermatoloogia järgi võib laser ravida vahemikus 50 kuni 100 milia umbes 20 kuni 30 minutit.

Hoiatus

Seal on mitmeid nahahäirete põhjuseid. Vaadake oma tervishoiuteenuse pakkujat, et otsustada oma põhjuse üle ja arutada parimat viisi oma sümptomite ravimiseks või juhtimiseks.