Vaginaalne silmapaistvus üle 65-aastastel naistel

Vaginaalne määrimine võib olla sotsiaalselt ebamugav ja halvimal juhul tõsine haigus. Vastavalt William’s Günekoloogiale ovulatsioon ja teie periood tavaliselt peatuvad menopausi käigus keskmiselt 51 1/2 aasta jooksul. Teie tsükli lõpetamine võib alata 40-ndate aastate lõpul 50. aastate alguses ja tavaliselt esineb aeg-ajalt vastamata ajavahemikke ja perioodide pikemat intervalli. See võib kesta neli kuni seitset aastat ja te võite selle aja jooksul veel rasestuda. Mürgistusjärgne mentekopaasist väljaheide on enamasti väiksematel tingimustel, mida teie arst lihtsalt hooldab, kuid võib olla hoiatusmärgiks eluohtlike seisundite kohta.

Naiste anatoomia

Naiste suguelundite anatoomia hõlmab vagiina, emaka, munajuhasid ja munasarja. Emak on lihaseline õõnesorgan, mis on keskmiselt 8 sentimeetrit pikk, 5 sentimeetrit lai ja 2 ja 5 sentimeetrit paks. Enamikus naistel on emakas eelistatav, kaldu ettepoole, kuid 25% naaber võib olla vertikaalselt või kallutatuna tagasi. Emaka sisemine kiht on endometrium ja see sisaldab menstruaaltsüklisse kaasatud piirkonda. Järgmine kiht on müomeetrium ja see on lihase kiht, millele järgneb elundi ümbritsev vistseraalne kõhukelme. Suguelundite kuded reageerivad tsirkuleerivatele naissoost hormoonidele, östrogeenidele ja progesteroonile, mis aitavad säilitada suguelundite terviklikkust.

Põhjused

Vaginaalne määrimine on täheldatav umbes 20 protsendil üle 65-aastastest naistest ning kõige sagedasemateks nähtudeks on emaka sisemise kihi atroofia ja hõrenemine. See lihase kiht säilib kogu nende reproduktiivse elu jooksul östrogeeni ja progesterooni toimemehhanismidega, mis annavad signaale, mis on vajalikud emaka vooderduse säilitamiseks ja sama koe kipitamiseks menstruatsiooni ajal. Kui nad sisenevad menopausi, on need hormoonid suuresti vähenenud Emaka, tupe ja vulva kuded muutuvad õhukeseks ja võivad kergesti veritseda. Veritsus võib olla tingitud ka vere hoidmisest, traumast ja võib mõnikord olla seotud hemorroididega.

Põhjuste osas

Naised peaksid arutama vaginaalse märgistamise üle arstiga, kes otsustab, kas ta vajab diagnoosikatset. Tüüpiliselt tuleb tuvastada verejooksu allikas, sest 22 protsendil veritsusega naistel võivad olla ebanormaalsed kasvajad, kasvajad või struktuuride vähk. Iga eksam hõlmab füüsilist eksamit ja põhjalikku ülevaadet perekonna ajaloost. Seejärel määrab arst, kas on asjakohane teha pilditesti ja võib vaja minna emaka biopsia.

Harjutus ja vaginaalne jälgimine

Harjutus on soovitatav Ameerika Narkootikumide ja Günekoloogia Kongressi poolt menopausijärgsetel naistel ja kaltsiumi ja D-vitamiini lisamisel. Kui sportlased jõuavad madala keharasvaga, võivad nad normaalsete hormonaalsete mustrite katkestamise tõttu tekkida ovulatsiooni ja ebaregulaarse verejooksu katkemise. Kuna menopausis naistel puuduvad samad hormonaalsed kontrollimehhanismid, ei ole tõenäoline, et see harjutus mõjutab verejooksu ja tuleks otsida muid põhjuseid.