Vaginaalne ebamugavustunne töötamise ajal

Vagiina ebamugavustunne töö ajal võib ulatuda sügeluse, põletuse, turse ja valu sümptomidesse ja raskusastmesse. Tupeva ebamugavustunde puhul võib olla või ei pruugi olla seksuaalset seost. Pöörduge arsti poole, kui teil tekib ebamugavustunne vaginaalselt, eriti kui te olete seksuaalselt aktiivne.

Bakteriaalne vaginoos või lühikeseks kasutamiseks mõeldud BV on kõige sagedasem tupekahjustuse põhjus, mis tekib tupe tavaliselt levinud teatud tüüpi bakterite ülekasvul. Kui teil on mitu soost partnerit, suurendab teie BV-i risk, kuid see ei ole sugulisel teel leviv haigus. Täpne põhjus pole teada. BV põhjustab põlemist, sügelust, valu ja lõhna tupe piirkonnas; pärmseente infektsioon on teine ​​kõige sagedasem vaginaalse ebamugavuse põhjus, mis on tavaliselt tingitud seenedest Candida albicans. Sümptomiteks on sügelus ja põletus tupe ja vulva piirkonna sees. Kodusejuuri konsistentsi täitmine on pärmseente infektsioonide teine ​​tavaline sümptom.

Trikhomoniaas või herpes simplex viirus võib töötamise ajal põhjustada tupest ebamugavust. Trichomoniasi põhjustab algloomade parasiit, Trichomonas vaginalis. Vastavalt haiguste tõrje ja ennetamise keskuse andmetele võib seda sugulisel teel levivat haigust või STD-d põhjustada peenise-vagina kontakt või vulv-vulvine kontakt. Suguelundite ärritus ja sügelus ilmnevad nädala jooksul kuni nakatunud inimese kokkupuutesse kuu jooksul. Vaagnaeksam, millel on vaginaalse seina või emakakaela väikesed punased haavandid, näitab trichomoniasiat. Mõlemat partnerit ravitakse metronidasooliga või tinidasooliga. Herpes simplex viirus võib olla väga valus, kui töötab, kuna villid on ümber tupe ja võib-olla ka sisemine reie. Blisterid arenevad tavaliselt paari nädala jooksul pärast kokkupuudet nakatunud partneriga ja tupe piirkonnas esineb valu ja sügelus. Mayo kliiniku andmetel võivad teil olla gripilaadsed sümptomid. Suguelundite herpes ei ole ravivat, kuid viirusevastased ravimid võivad aidata teie blisterrakud paraneda varem ja muuta need vähem tugevad.

Kuseteede infektsioon või UTI võib põhjustada vaginaalse ebamugavust töötamise ajal. UTI tekib siis, kui bakter siseneb kuseteede kaudu läbi kusejuhi. Teil võib tekkida vaagnavalu ja tugev tung urineerimise ajal töötamise ajal, kuid kui te lõpuks vannitupaanile jõuate, ilmub vaid väike kogus uriini, millega kaasneb mõõdukas kuni raskesse põletustunne. Samuti võib uriin lõhnatu või hägune olla. See on naissoost võistlejate puhul tavalisem kui meestel, kuna naistel on lühem kusejuhe, mistõttu ei ole bakteritel palju reisimist. Antibiootikumid saavad ravida kõige rohkem kuseteede infektsioone. Selleks, et vältida sellist tüüpi nakkust, pühi esiosa tagasi, et vältida bakterite levikut anusest oma tupes. Vaginaalset ärritust võib põhjustada ka tampoonide, padjade ja deodoriseeritud seepide kasutamine.

Ärge kunagi eeldage, et te tunnete tupe ebamugavustunnet töötamise ajal. Pöörduge alati arsti poole, sest infektsioonid, mida ei ravita, suurendavad teie vaagna põletikuliste haiguste, viljatuse ja sugulisel teel levivate haiguste riski. Hoidke oma vagina puhtaks ja kuivaks. Muutke oma higine jooksu riided kohe, kui koju jõuate, ja vältige niiskuses lukustatavate karmide riiete kasutamist. Kui teile on määratud antibiootikumid, viige kogu retsepti lõpule isegi siis, kui teie sümptomid kaovad varem.

Üldised põhjused

Suguelunduslikud põhjused

Mitte-seksuaalsed põhjused

Kaalutlused