Tuuni võileibi toitumine

Tuunikala on odav toit, mis sisaldab ka rasva ja kaloreid, seega on see hea valik kehakaalu langetamise kava jaoks. Toidu tuuni võileibu lisamine võib aidata teil kaotada kaalu ja pakkuda mitmeid olulisi toitaineid. Enne uue kehakaalu langetamise programmi alustamist pidage alati nõu oma arstiga. Puudub kaubanduslik toitumisplaan, mis keskendub ainult tuuni võileibadele ja nõuab teid ise.

Tervislik kehakaalu langus

Tervislik kaalukaotus tekib siis, kui põletad rohkem kaloreid kui tarbite. Selle saavutamiseks on viisid tervisliku ja tasakaalustatud toitumise valiku tegemiseks ning palju harjutust. Ühe kilo põletamiseks peate looma puudujäägi 3500 kalorit vastavalt haiguste tõrje ja ennetamise keskustele. Tuuni sandwichi dieedi järgimine võib aidata kaalulangus, kuna see on kaloreid vähe, vähem kui 100 kalorit ja 1 grammi rasva 3-untsi kohta, mis serveerib konserveeritud tuunikala vees.

Tervisehüvitised

Lisaks madala rasvasisaldusega ja kaloritele annab tuuni sandwichi toitumine teie dieedile muid olulisi toitaineid. Marylandi ülikooli meditsiinikeskuse andmetel on see suurepärane omega-3 rasvhapete allikas, mis hoiab kolesterooli taset tervena, vähendades teie südamehaiguste ohtu ja toetades tervislikku aju ja meeleolu. See sisaldab ka valku lihastesse ja nahka, aneemia vältimiseks mõeldud rauda, ​​vererõhku reguleerivat kaaliumit, niatsiini toidule energiaks ja D-vitamiini muundamiseks, mis mängib rolli tervete luude kaltsiumisisalduse imendumisel. Teie tuuni võileib täistera leivaga suurendab teie kiudainete ja komplekssete süsivesikute tarbimist. Köögiviljade lisamine lisab vitamiine A ja C.

Ettevalmistus

Enamikus tuunikala salatüüpi versioonides on vaja suurt hulka majoneesi, mis suurendab märkimisväärselt rasva ja kalorsuse sisaldust, mis võib mõjutada kehakaalu langust. Valige väiksema rasvasisaldusega versioonid ja kasutage ainult väikest kogust või proovige sinepit madala rasvasisaldusega ja madala kalorsusega alternatiivina. Vees pakendatud tuuni valimine vähendab ka rasva ja kalorsuse tarbimist. Muude koostisosade lisamine suurendab toonuse mitmekesisust, mida teie tuunikala salat pakub. Proovige sellerit, paprikaid, sibulaid, tilli, tüümiani, keedetud mune või jääke.

Kaalutlused

Vaatamata tuuni sandwichi tervisele suurt kasu toidule, mis ainult neid sisaldab, võib tõenäoliselt jätta teid mitmete toitainete puuduseks. Puu- ja juurviljade kõrvaldamine piirab teie kaaliumisisaldust, foolhapet, süsivesikuid, kiudaineid, vitamiine A ja C ning antioksüdante, mis võivad ohustada tervist. Lõikamine piimatoodete tähendab, et te ei pruugi saada piisavalt kaltsiumi, mis on eluliselt tähtis igas vanuses tervete luude jaoks. Proovige oma võileiba külge panna väikeste rasvade kastetega tassitud köögiviljasalati, puuviljakotti ja klaasi õlipiima, mis ei vähenda oluliselt kalorsuse tarbimist ja katab kõik teie toitainevajadused.