Sartoriuslihaste vigastuse ravi

Sartoruse lihased võivad vigastada, kui ülemäärane jõud põhjustab ülemiste jalgade ulatust üle selle võimsuse. Kudede kiud võivad osaliselt eralduda või täielikult rebeneda, nõrgendades jalga ja piirates selle liikumist. Sartoriuside lihaste vigastus võib olla nõrk ja teha kõndimist ja igapäevaseid ülesandeid nagu riietuda raskeks. Kuigi lihaste kudeded lõikuvad tervena üksi ilma operatsioonita, võib hoolikas ravi kustutada valu ja taastada funktsioon nii kiiresti kui võimalik.

Identifitseerimine

Kohalik jalavalu suunab patsiente tavaliselt parema lihasrühma raviks. NYU Langone’i meditsiinikeskuses on teatatud, et patsiendid võivad lihaskahjustuse ajal tunda pop või nalja; pikk, õhuke sartorius lihas jookseb puusapiirkonnast kaare suunas reide kuni põlve. Selle tegevus aitab põlve painduda, nagu kõndimise ajal ja jalgade pööramiseks, nagu jalgade ületamisel. Trauma-indutseeritud põletik võib muuta kogu reie esiosa, mis hõlmab nelja nelinurksepealse lihaseid, valulik ja paistes.

Tähtsus

Kiire puhkeaeg ja esmaabi lõpetavad lihaspinge ja alustavad paranemisprotsessi. Vastupidi, valu töö või mängimine võib kahjustada, sest nõrgestatud sartorius lihased ei suuda füüsilisi nõudmisi rahuldada. National Institute of Health, NIH, soovitab sportlastel ja teistel saada reie tüvede jaoks meditsiinilist abi, kui tavaline liikumine põhjustab jalavalgumist.

Omadused

Vastavalt Buffalo Sports Medicine’i ülikooli andmetele sisaldab esmaabi puhkust, jääd, tihendust ja kõrgust, et leevendada jalavalu ja põletikku. Arstid võivad lühiajaliselt välja kirjutada voodipesu, enne kui patsiendid saavad jalgsi kaaluda ja liikuda. Kruusid või suhkruroog peaks jalgsi tugevuse ja liikumispiirangu liikumisel liikuma. Taastusravi hõlmab õrna venitamise perioodi, millele järgneb normaalne aktiivsuse järk-järguline taastumine ja lõpuks pingeline harjutus või sport.

Ajakava

Taastumise esimene abiajastus peaks kesta niikaua, kui esialgne sartoriuslihase põletik tekib, tavaliselt ühe või kahe päeva jooksul vastavalt NIH-le. Kerge või mõõdukas löök, kukkumine või liigne lihaskahjustus võib kuluda kolmest nädalast kuni kolme kuuni, et paraneda. Raskematel juhtudel saavad arstid pärast patsientide uurimist teha informeeritud taastumisaja prognoose.

Väärarvamused

Kuigi puhkamine leevendab jalavalgumist, võib täieliku voodipõhise seisundi tekkimine peale akuutse põletikulise etapi põhjustada tagasilöögiefekti. Kasutamata lihased hakkavad kiiresti tugevnema ja lühendama. Selle asemel, et takistada taastumist, õrnalt venitades ja harjutades aitab lihaseid lihaseid juurde ja pikendada. NYU Langone’i meditsiinikeskus soovitab pärast lihaste vigastust sagedast igapäevast venitamist, alustades niipea, kui patsiendid saavad seda teha ilma valuuta.