Roteeruva manseti vigastustega kaalutreening

Rotatuuri mansett on lihaste rühm, mis toimib õlavarre stabiliseerides aktiivsuse ajal. Õla liiges on üks kahest liigest kehas, millel on igas vahemikus palju liikumist, kusjuures teine ​​liigend on puusaliiges. Ilma nõuetekohase tugevuse ja paindlikkusega on rotaatorliigese lihased kõhul kahjustused, mis võivad olla väga nõrgad ja põhjustada sageli operatsiooni. Kui kaalutegur on rotatoorse manseti vigastusega, veenduge, et olete füüsilise terapeudiga korralikult taastanud ja enne kaalukoolitust enne arsti nõusolekut.

Kirjeldus

Rotatuuri mansett koosneb infraspinatus’ist, supraspinatus’est, subcapularis’ist ja teres’e väikestest lihastest. Rotaatori manseti kõige tavalisemad vigastused on lihaste ja kõõluste tüved ja pisarad. Rotatsiooni manseti vigastused võivad juhtuda normaalse kulumise, vananemise ja kollageenikiudude lagunemise tõttu, mis kõik põhjustavad lihaseid ja kõõluseid degeneratsioonile alandlikuks, teatab Ameerika Ortopeedivastaste Kirurgide Akadeerium. Ägeda nüri trauma õlgkallast, raskete esemete tõstmine või tõmbamine ja kehv asend võib põhjustada ka pöörleva manseti vigastusi.

Rehabilitatsioon ja ennetamine

Kahjustatud õla kehakaalu treenimine kahjustab rotaatorikäpi ja põhjustab rohkem kahju kui kasu. Rehabilitatsiooni ajal ja pärast seda on mõni õlaõpetus, mida teie arst võib teil jätkata õla edasist tugevdamist, enamik neist sisaldab lülisamba tagasitõmbumist ja tugevdamist, õlgade pööramist, manustamist ja röövimist. Ärge tehke neid harjutusi, kui teil on ikka veel valu ja et arst pole seda näinud.

Tüübid

Briti Columbia Ülikooli dr Farhad O. Moola soovitab, et lambalääre või õlariba ümbritsevate lihaste tugevdamine stabiliseeriks õlgade vältimist ja hoiab ära edasise vigastuse. Need lihased hõlmavad rombobaid, latissimus dorsi ja trapetsi. Istunud ja seistes painduvad ridad tõmbavad lambaliha tagasi ja toetavad õla. Lat pull-downs on ideaalne tugevdada latissimus dorsi. Reverse flys aitab tugevdada tagumisi deltoidid, trapetsi ja rombobaid. Sport Fitness Advisor soovitab pöörleva manseti harjutusi, kus hoiate väga kergekaalu, painutage küünarnukki 90 kraadi võrra ja pöörake kätt väliselt ja sisemiselt.

Progressioon

Ameerika harjutusnõukogu sõnul tuleks rotaator manseti tugevdamise eesmärgil teha keharakenduste harjutused lambaliha tugevuse suurendamiseks. Esimeste kolme kuni nelja nädala jooksul pärast arstide vabastamist pärast rehabilitatsiooni tuleb harilikke harjutusi teha kerge kaaluga umbes 15 kuni 20 kordust kaks kuni kolm korda nädalas. Järgmise kuue kuni kaheksa nädala jooksul on edusamm 12 kuni 15 korda veidi pingelisemaks. Rotatuuri manseti harjutused võib lisada ka lülisamba tagasitõmbeharjutused.

Vältima

Ärge tehke mingeid harjutusi, kui tõstetate hantelit või taldrikku otse oma pea peale, nagu sõjaväe press või õlakoor, sest need harjutused nõuavad äärmiselt õlgade stabiilsust ja võivad veelgi kahjustada rotaatorikäpi. Ärge tehke külgmist tõsta, kui teie käed on otseselt teie keha külge. Asetage need oma keskjoonele lähemale, nii et mõlemad käed näevad välja perifeersest nägemusest.