Näpunäiteid ja ürte, et parandada kehva vereringe jalgadel

Kui plaaster tekib teie arterites, kitsenevad need, põhjustades arterioskleroosi. Arterioskleroosiga inimestel võib tekkida perifeersete arterite haigus, mis põhjustab jalgade ja jalgade halvenemist, kuna need kehaosad tarnivad artereid. See on kõige tavalisem meestel üle 50 aasta ning põhjustab jalgade ja jalgade valu ja väsimust, mis tavaliselt harjutamise ajal algab. Rääkige oma arstiga, kui arvate, et teil on perifeersete arterite haigus. Kuigi elustiili muutused ja ravimtaimed võivad mõnedel inimestel sümptomeid parandada, vajavad teised inimesed haiguste raviks tavapäraseid ravimeid või muid ravimeetodeid. Ärge alustage uute ravimtaimede või toidulisandite kasutamist enne nende arstiga arutamist.

Elustiili muutused

Elurvea muutmine teie vereringesüsteemi tervise toetamiseks võib aidata parandada teie sümptomeid, vältida teie seisundi halvenemist ja vähendada sellega kaasnevate tüsistuste riski, nagu haava infektsioonid. Suitsetamine vähendab teie artereid, mistõttu võib suitsetamisest loobumine teie ringlust parandada. Rääkige oma arstiga, kui teil on probleeme iseseisva suitsetamisest loobumisel. Olge hoolas jalgade ja jalgade eest hoolitsemisel, eriti kui olete diabeetik. Ringluse vähenemine raskendab haavade paranemist, seega pöörake tähelepanu jalgade ja alajäsemete lõikudele ja kriimustustele ning pöörduge arsti poole, kui nad kiiresti ei parane.

Alusta jalutuskäiku

Kerged treeningud, näiteks kõndimine, võivad aidata vähendada valu, suurendada vahemaad, mida saate kõndida ilma puhkepausita ja parandada aja jooksul ringlust. Regulaarsed jalutuskäigud põlevad samuti kaloreid, mis aitavad teil kontrollida kaalu – veel üks oluline osa teie enda eest hoolitsemisel, kui teil on perifeersete arterite haigus. Kolm kuni viis korda nädalas kõndima eesmärk, soovitab Clevelandi kliinik. Alustage 5 minutit soojendusega, kõndige aeglaselt tempos, mis ei põhjusta jalgade valu. Suurendage oma kiirust ja püüdke kõndida umbes 20 minutit kõrgemal intensiivsusel, peatades ja puhata, kui teie valu saavutab kerge või mõõduka taseme. Lõpetage oma rutiinne jalgsi minema viis minutit, et jahtuda. Lõppkokkuvõttes võib teil olla võimalus pikendada puhkeperioodide jooksul jalutamist ja töötada kuni 60-minutilise jalutuskäigu mitu korda nädalas.

Toitumisharjumused

Tervislik toitumine aitab vähendada kolesterooli taset, kui teie kolesterool on kõrge, ja tervislik toitumine aitab samuti parandada teie arterite ja kardiovaskulaarsüsteemi tervikuna. Eesmärk hoida oma igapäevase rasva tarbimist mitte rohkem kui 25 kuni 35 protsenti päevasest kaloritest ja ei söö enam kui 300 milligrammi kolesterooli päevas, soovitab National Institute of Health veebisaidil MedlinePlus. Vältige transrasvhappeid nii palju kui võimalik, kuna need võivad tõsta LDL-kolesterooli ja madalamat HDL-i või “head” kolesterooli. Töödeldud toit, küpsetatud tooted ja praetud toidud on tavalised transrasvhapete allikad. Lisage oma igapäevases dieedis vähemalt viie portsjoni puu-ja köögivilja. Kasutage lahjaid valguallikaid, näiteks kodulinde, tailiha, oad ja kuivatatud läätsed, vältides samal ajal liha rasvaseid jaotustükke, näiteks ribeye steake, organi liha ja töödeldud liha.

Hawthorn ja Ginkgo Biloba

Mitmed ravimtaimed aitavad säilitada teie vereringesüsteemi ja võivad vähendada jalgade kehva vereringe põhjustatud valu ja väsimust. Marylandi ülikooli meditsiinikeskuse andmetel on Hawthornit kasutatud vereringe ja hingamisteede haiguste raviks alates 19. sajandi algusest. Maitsetaim sisaldab antioksüdante, mis aitavad parandada verevoolu ja aitavad laiendada veresooni. Räägid oma arstiga ohutu annuse üle, kui otsustate vimpaha võtta. Marylandi ülikooli meditsiinikeskuse andmetel võib Ginkgo biloba aidata mõnel patsiendil parandada verevoolu ja vähendada jalgade valu, mis on põhjustatud jalgade ringluse vähenemisest.

Küüslauk

Küüslauku käsitletakse aerooskleroosina sageli herbina, ehkki see ei pruugi olla väga kasulik inimestele, kellel on kehv jalgade ringlus. 2013. aasta aprillis avaldatud “Süstemaatiliste ülevaadete Cochrane’i andmebaasist” avaldatud ülevaates leiti, et küüslaugu võtmine ei vähendanud oluliselt valu-vaba jalutusmaastikku alumiste ateroskleroosiga inimestel. Siiski võib küüslaugu lisamine oma toiduvalmistamiseks või igapäevaseks küüslaugu lisandiks teie tervisele kasu teistmoodi, kuna see võib aidata tugevdada immuunsüsteemi ja töötada nagu vere vedeldaja, vähendades südameatakkide ja insultide riski, selgitab Marylandi Ülikool Meditsiinikeskus.