Mustsuliit

Tonsilliit on haigus, mis tekib siis, kui teie mandlid muutuvad põletikuliseks. Tsoilid on ovaalse kujuga lümfisõlmed, mis asuvad su kõri selga kummalgi küljel. Tonissillid aitavad välja filtreerida kõik suu kaudu suu kaudu suundumiseks vajalikud mikroobid. Tonsilliit nakatab peamiselt lapsi nende väikelapse ja teismeliste aastate vahel.

Sümptomid

Marylandi Ülikooli meditsiinikeskus või UMMC selgitab, et tonsilliidi esmane sümptom on paistes, punased mandlid on kaetud kollase või valge kattega. Muud tonsilliidi infektsiooni tunnused on peavalud, kurguvalu, kõrvavalu, palavik ja kaela jäikus. Kuna väikelastel on tavaliselt raske öelda, kuidas nad tunnevad, jälgige oma lapsel söögiisu, väsimust, aeglustumist ja ebatäpset rahutust või väsimust. Väikelastel võib olla ka halb hingeõhk ja kriimustused.

Põhjus

MayoClinic.comi andmetel on tonsilliidi nakkused peamiselt põhjustatud külmetest viirustest ja mitut tüüpi bakteritest, peamiselt Streptococcus pyogenesist. Teie väikelapse mandlid mõnikord muutuvad ülekoormatud, kaitstes samal ajal oma keha mikroobe ja baktereid. Ärritatud mandlite sageli põletik.

Diagnoosimine

Arst jälgib teie väikelapse suu, et kontrollida mandleid põletike ja pinnakatete eest. Lastearstid tunnevad teie lapse kaela lümfisõlmede tavaliselt turse kontrollimiseks. Laste tervise veebisait selgitab, et arst tõenäoliselt imbib lapse kõri selga ja uurib bakterite esinemise kultuuri.

Ravi

Tonsilliitiga seotud palavikku ja valu võib tavaliselt ravida ilma ravimeid sisaldavate ravimitega, mis sisaldavad ibuprofeeni või atsetaminofeeni. Ärge andke kunagi oma lapsele aspiriini, sest see on seotud reie sündroomiga. Kids Health selgitab, et kui tonsilliidi nakkust põhjustab külm, siis peate lihtsalt lubama viirusel oma loomuliku käiguga käia. UMMC teatab, et arstid määravad üldiselt antibiootikumid bakterite poolt põhjustatud tonsilliidi nakkuste tekkeks. Väikelastel, kes kannatavad korduva tonsilliidi nakkuste all, mõnikord vajavad mandlite eemaldamist kirurgiliselt tonsilltektoomia ajal.

Kaalutlused

Veenduge, et teie väikelapse saab täiendava puhata ja joob palju tuhandeid, kui ta taastub tonsilliidi nakkust. Paljud lapsed leiavad, et on rahustav imemiseks külmutatud toidul, näiteks jäätisel või jäätisel. Jaheda õhu niisutaja kasutamine võib aidata õhku niisutada ja leevendada teie väikelapse kurguvalu. Kuna tonsilliidi nakkused on nakkavad, pese käed sageli haige väikelapsega tegelemisel.