Mis võiks 9 kuu vanusel lapsel sünnituse ajal hakkama saada?

Söötmise ajal on palju põhjusi 9 kuu vanuste lapsepõlvedega. Söömine on teie lapse jaoks raske töö ja see nõuab oskusi, et neelata, imeda ja hingata kõik samal ajal. See on ka väga väsitav ülesanne. Sest söömisega söömine on teie lapsele pettumus ja mõnikord on ohtlikud tagajärjed, on hädavajalik mõista, miks see juhtub.

Liiga palju või liiga vähe toitu

Teie rinnast või pudelis olev piimavoog võib väljuda liiga aeglaselt või liiga kiiresti, mis toob sageli kaasa söömise ajal. Rinnapiima esmane rohkus või liiga suur auk nibelis on mõnikord teie lapsele liiga suur. Lisaks, kui teie laps ei ole välja kasvanud refleksi, mis põhjustab tema keele kinni edasi, kui tema kurgu tagumine osa puudutab, võib ta perioodiliselt kukutada, kui tema suu on täis. Sunnib lapse sööma, kui ta on täis või ei taha süüa, põhjustab ka sulgemist.

Koordineerimisprobleemid

Paljudel imikutel on raskusi söömisega seotud hingamise ja neelamise koordineerimisega, mis põhjustab sageli hambumist. See võib juhtuda, kui teie 9-kuune vanus väsib oma toitmise lõppu ja kaotab koordineerimise. Selle vältimiseks anna oma lapsele väiksemaid ja sagedasemaid toitumist, nii et ta ei rebeneks liiga kiiresti. Lisaks sellele võib toitmisterapeut õpetada teile võimalusi, kuidas edasi arendada koordineerimist, mis on vajalik söömise neelamiseks ja hingamiseks.

Happeprobleemid

Haiguspuhastus, seedehäired, kõrvetised või gastroösofageaalne reflukshaigus (GERD) põhjustavad ka lapse toitmise ajal hoogu. Sellised probleemid tekivad siis, kui mao sisu ja piim liiguvad teie lapse söögitoru ettepoole, mille tagajärjel tekivad kõhulahtisus, märjad krambid, oksendamine, köha ja uimasus. See areneb siis, kui söögitoru sulgurlihas ei sulgeda täielikult ega lõdvesta, kui see ei peaks olema. Vältige kallistamist, hoides oma lapse toitmise ajal vertikaalses asendis. Kui see ei aita, võib teie arst soovitada oma piima paksendamist beebi teraviljaga või määrata hapetootmise takistamiseks ravimeid.

Püüdlus

Mõnikord on teie lapse hingamise tagant, köha või märja heli mõte, et piim on leidnud tee hingamisteedesse. Kas teie beeb täidab täielikult piima või vedelikku oma hingamisteedesse või see tungib nendesse ja siis köhib või heidab seda välja. Kahjuks võib aspiratsioon ravimata, võib see põhjustada tõsiseid komplikatsioone nagu kopsupõletik, bronhekahjustus ja ebaõnnestumine. Patsi toitmine aspiratsiooni raviks ja öelge oma arstile, kui te arvate, et see on teie lapse kärpimise episoodide põhjus.