Mis tekitab tennisis mängides alaselja ja puusade valulikkust

Kui tegemist on korduvate tennisevigastuste ärahoidmisega, on teie valu teadmine poolest lahingust. Põhjavööndi liikumine paneb teie puusaliigesele ja selja lihastele palju pöörlemispinget, samal ajal kui suurel serveerimisel tekib südamikust veelgi suurem pöördemoment. Kui olete selgitanud oma alaselja ja puusa haiguse põhjusi, pidage nõu oma arstiga, et aidata teil mõista, kuidas valu treeningu ajal tenniset nautida.

Põhjavargused ja valu

Mõlemad tagumised ja tagumised põhjavööndid nõuavad teid võimsuse genereerimiseks, keerates oma keha kere kiiresti ümber palli. See pöörlev liikumine avaldab survet selja lihastele ja on sageli põhjus väiksemate alaselja vigastuste, mis hõlmavad ka lihaspingeid. Peamurdude põhjustatud pöördemoment võib ka puusaliigese paindejatele märkimisväärset survet avaldada, eriti kui läheneda lasule avatud hoiakuga ja teie kaalu nihkub täielikult ühel küljel. Vabasta liigne puusaluur, sulgudes oma positsiooni selliselt, et teie rinnus on võrgust risti, mitte paralleelselt, kui hakkate lööma oma esiosa ja tagurpidi lasku.

Serveeri hüperekstensioon

Klassikaline esitusmuusika eeldab, et peate pöörama oma pagasiruumi ja kaar oma selja, kui palli viskab läheneb selle tipu külge, millele järgneb terava kambri pöörlemine ja pikendamine, kui pallite palli vastu. Selline keeruline liikumine paneb teie alaselja lihastesse ja puusadesse suurt rõhku, eriti kui te liigute alla selga alla. Kuigi enamus teenistusega seotud vigastusi on suhteliselt väikesed, on tüved ja pinged endiselt valusad ja võivad isegi põhjustada lihaste spasme ja puusaluu, kui haavatav piirkond taastub. Ameerika Ühendriikide tenniseassotsiatsioon soovitab pigem üleminekut viilude teenimiseks, mitte kiiret topspinit teenima, kui teid pidevalt süvendate vigastusi teenindusliinil viibides.

Kiire liikumine

Tennis on sama vaimne mäng, nagu see on füüsiline mäng, ja võite eeldada, et karm vastane hoiab sind ettekujutades, millises suunas peate edasi liikuma. Teie puusad absorbeerivad suurema osa jõudu, kui peate kiirelt peatuma ja suunda muutma külgsuunas, samal ajal kui alumine selja on tüvele eriti tundlik, kui kiiresti pääsete võrku lühikese palliga jõudmiseks. Hea venitamise rutiin annab olulise ettevalmistuse teie südamikule ja muudele lihastele ning aitab vältida nende järske suundumuse muutusi.

Seadmete ja kohtute tüüp

Kasutage alati kvaliteetseid, hästi varustatud tenniseseadmeid, et vähendada tõenäosust, et teil tekib tagasipöördumisi või puusaprobleeme. Tugeva selga täname teid kingade eest piisava löögi äravõtmise eest ning sobiva haarde suuruse ja kaaluga reket, mida saate kergesti juhtida. Tegemist on ka kohvipinna stiiliga, mis mängib rolli selja-ja puusaluu valu. Asfald ja kõvad kohapealsed pinnad tagavad minimaalse šokkide imemise ja tuleks soovitavalt vältida savi või rohu kohtud, kui teil on tennist tingitud tuumavalu.