Mis põhjustab vastamata abordi?

Mõiste “vastamata abort” viitab vältimatule rasedusele naisel, kellel ei ole veel vaginaalset verejooksu ega emaka krampe. Vastamata abordi korral rasedus ei muutu, sest ehkki naisel on embrüo embrüo ja / või platsenta-kude säilinud, ei moodustunud embrüo kunagi looduslikest põhjustest või suri. Selle asemel, et oodata raseduse katkemist, võib arst soovitada ravimeid või operatsioone koe eemaldamiseks emakas.

Terminoloogia

Meditsiiniliselt tähendab “abortide” imendumise toodete kadu mistahes põhjusel, looduslikult või indutseeritud, enne raseduse 20 nädalat. Selles valguses on mõistlikum termin “vastamata abort”. Naiste keha eemaldab lõpuks emaka sisu, kuid praeguseks on organism kehtetuks tunnistatud märke sellest, et embrüo on surnud või ei ole kunagi eksisteerinud ja hangub kontseptsiooni toodetele. Mayo Clinic kasutab pigem veidi segadust tekitavat väljendit “vastamata raseduse katkestamine”.

Põhjus

Enamik juhtudest, kui katkestatud abort on põhjustatud tõsistest geneetilistest kõrvalekalletest, mis takistavad embrüo moodustumist või peatavad selle arengu raseduse ajal. Enamikul juhtudel ütleb Mayo Clinic, et geneetiline ebanormaalsus tekib esimestel rakkude jagunemisel ja tihti pole täpne põhjus kunagi tuvastatud. Vastamata aborti vältimiseks ei saa naine midagi teha.

Läbipaistev munarakk

Kui viljastatud mune areneb selle sees sees asuva platsenta ja membraanideta, kellel ei ole embrüo, siis nimetavad arstid seda “mürgiseks munaks.” Kuigi embrüo pole, on naisel raseduse sümptomid, sest platsenta toodab rasedusthormooni hCG. Mayo Clinic’i andmetel põhjustab munarakk tavaliselt geneetilise ebanormaalsuse ja põhjustab umbes pooled esimesest 12 rasedusnädalast toimunud katkemisest. See võib põhjustada spontaanset rasedust või katkestatud abordi.

Molaarne rasedus

Malaarseid rasedusi esineb harva, Mayo Clinic tsiteerib sagedust ühel 1000-st rasedusest. Molaarse raseduse või rasedustunnusega trofoblastilises haiguses kulgevad platsentrakud kontrolli all, et moodustada tsüstiline mass. Embrüo, kui see on olemas, ei jää ellu. Mollariga rasedus võib põhjustada spontaanse raseduse katkemise või katkestatud abordi, nagu munarakk.

Lahendus

Vastamata abortide korral võib kude jääda emakasse kuni selle loomulikult välja saamiseni võib võtta kolm kuni neli nädalat pärast diagnoosi, riskides raskeid verejooksusid või nakkusi. Selle asemel võib arst välja kirjutada ravimeid, mis annavad kodus esineva raseduse katkemise või kui verejooks on mure, võib arst soovitada laienemist ja kuretaapiat (plastikoe kudede eemaldamist kontrollitaval viisil). Selles väikeses operatsioonis laiendab arst emaka avanemist ja imemist või eemaldab kudede õrnalt välja.

Rutiinne ultraheli kasutamine on suurendanud vastamata abordi diagnoosimist, võimaldades naistel kaitsta oma tulevase viljakust arsti poole, mitte kannatades ohtlikumate hilinenud abortidega. Kuna enamus geneetilisi kõrvalekaldeid, mis põhjustavad vastamata abordi, arenevad lootes, mitte aga vanemate pärilikult, saavad enamik naisi jätkata raseduse edukust pärast katkestatud aborti.

Tulevik