Mis on vldl kolesterool?

Väga madala tihedusega lipoproteiinid või VLDL on vastutavad kolesterooli, triglütseriidide ja teiste lipiidide kogu kehas liikumise eest. Lipoproteiinid koosnevad kolesteroolist, triglütseriididest ja valkudest. Vastavalt riiklikele terviseinstituutidele on kolm peamist tüüpi lipoproteiine, VLDL sisaldab kõige rohkem triglütseriide.

Tähtsus

VLDL aitab kolesterooli kogunemist arterite seintesse, mistõttu peetakse seda “halva” kolesterooli tüüpi. VLDL-kolesterooli kõrget taset peetakse pärgarterihaiguse riskiteguriks, mis võib viia südameatakkini või insulti.

Kaalutlused

Vastavalt Mayo Clinic kardioloogile, Thomas Behrenbeck, VLDL-i normaalne tase on vahemikus 5 kuni 40 mg / dl, kuigi see vahemik võib mõnevõrra erineda laborist kuni laborini. See tase määratakse lihtsate vereanalüüside abil. Üldiselt on VLDL üks viiendik teie triglütseriidide tasemest, kuid see on vähem õige, kui teie triglütseriidide tase on suurem kui 400 mg / dl.

Funktsioon

Triglütseriidid on keharasv, mis on toodetud keha mis tahes liiki kaloritoodetest. Need kasutamata kalorid ladustatakse rasvarakkudesse ja neid kasutatakse energia jaoks, kui seal pole piisavalt kaloreid. VLDL-i ülesanne on viia triglütseriidid maksast kudedesse säilitamiseks.

Ravi

Kõrge VLDL ja muu kolesterooli tüüpi toitumine on peamine ravimeetod vastavalt Ameerika Perearstide Akadeemia ajakirjas avaldatud ravijuhistele. VLDL taseme alandamine mõjutab otseselt triglütseriidide taseme alandamist. Kõrge kolesterooli ja küllastunud rasvhapete tarbimine on kriitiline. Triglütseriide saab kontrollida, vähendades lihtsate süsivesikute, näiteks suhkru tarbimist, insuliini kontrollimiseks, vere glükoosisisalduse ja kehakaalu kohta. Kasutatava kehalise aktiivsuse suurenemine aitab samuti suurendada kõrge tihedusega lipoproteiine, HDL-i, mis eemaldab teie verest triglütseriidid ja VLDL.

Potentsiaal

Kuna kõrgenenud triglütseriid ja VLDL-i tase on tihti seotud teiste haigusseisunditega, on teadlastel raske kindlaks teha, kas südame isheemiatõve risk on seotud peamiselt kõrge VLDL-i või teiste seisunditega, vastavalt American Heart Association’ile. Need muud haigusseisundid, nagu ülekaalulisus, diabeet ja madal HDL-kolesterooli sisaldus, on ateroskleroosi teadaolevad riskitegurid.

Kuigi üldine vere kolesterooli tase on kõige sagedamini arutatud ja hinnatud arv, tuleb hinnata kogu kolesterooli vereprofiili osi, vastavalt American Heart Associationile. Suurel tasemel HDL-i, kõrge tihedusega lipoproteiinidel on südamele kaitsefaktor. LDL-i madala tihedusega lipoproteiinid peaksid olema alla 100 mg / dl, sest need kujutavad endast halva kolesterooli vormi ja suured kogused suurendavad teie südamehaiguste riski. Teie LDL-number on parem südame-riski näitaja kui kogu kolesteroolitaseme tase. Triglütseriidid, mida mainitud on VLDL-i kaudu, on kõige sagedasem rasvavorm kehas. Kõrge triglütseriidide sisaldus koos madala HDL-i ja kõrge LDL tasemega suurendab rasva suurenemist arterites.

Ekspertide ülevaade