Mis on tavalise jogurti glükeemiline indeks?

Toitumise hindamisel ei ole kalorid ainus tegur kaaluda. Samuti väärib märkimist, on teie toidu glükeemiline indeks, mis näitab kiirust, millega konkreetne toit tõstab teie veresuhkrut. Kõrg-glükeemilised toidud põhjustavad teie veresuhkru kiiret suurenemist, kuid madala glükeemilise indeksiga inimesed põhjustavad aeglasemat tõusu. Raseeritud jogurtiga kausi kasutamine ei põhjusta kiiret veresuhkru taset.

Lihtjogurti GI

Toidud, mille glükeemiline indeks on 55 või vähem, loetakse väikeseks ja tavalisel jogurt on glükeemiline indeks 14. Võrdluseks on puuviljajoguril glükeemiline indeks tänu lisatud suhkru ja jogurti sisaldavatele puuviljadele, kuid ikkagi on see Skaala väikseim väärtus 36

Kombineeri jogurt ja kiud

Sooline jogurt ja madala glükeemilise indeksi toiduained on ideaalsed, kuna suure glükeemilise toiduga raske toit võib põhjustada mitte ainult kõrge veresuhkru taset, vaid võib suurendada ka teie II tüüpi diabeedi tekitamise ohtu. Kui te ei soovi tavalise jogurti maitset, siis paaritage see koos kõrge kiudainelisusega toiduga nagu õun. Õun annab magususe, samas kui selle kiud aitab teil täiendada, põhjustamata kiiret veresuhkru tõusu. Kõrge kihttoiduga toidul on madal glükeemiline indeks, sest kiud aeglustab toidu imendumist.

Valk ja muud eelised

Lihtne jogurt on ka valkude allikas, millel on oluline roll rakkude kasvu funktsioonides. Valguga lihtsas jogurtis on sõltuvalt selle tüübist erinev. Lihtsal madala rasvasisaldusega jogurtil on umbes 8,9 grammi valku 6-untsi mahutis. Kreeka jogurti üldkogus on valgusisalduselt umbes 17,3 grammi valgu kohta 6-untsi mahutis. Täiskasvanud mehed ja naised vajavad päevas vastavalt 56 ja 46 grammi valku. Jogurt on ka vitamiinide, mineraalide nagu kaltsiumi ja probiootikumide allikas, mis on tervisele kasulikud bakterid.

Piimatoodete glükeemiline indeks

Lihtsal jogurt on madalam glükeemiline indeks kui paljudel teistel piimatoodetel. Selle glükeemiline indeks on madalam kui piim, täispiimil on glükeemiline indeks 30 ja lõssipulberil on glükeemiline indeks 32. Kui tootjad lisavad suhkrut teistele piimatoodetele, suureneb glükeemiline indeks kiiresti. Näiteks jäätise ja korgist on paremusjärjestus 43 ja 60.