Mis on mandli serveeriv suurus?

FDA soovitab toidule lisada mandleid. Vastavalt Nebraska Ülikooli ühistu laiendusele on mandlil palju kasu, mis võib suurendada teie üldist tervist ja kaalu langetamist. Kuid kuna mandlid on kõrge rasvasisaldusega toit, on oluline oma tarbimist piirata. Kui teate, kui palju mandleid serveeritakse, saate tagada, et need pähklid pakuvad, ilma pakendita naela.

Portsjon

Ameerika Ühendriikide toidu- ja ravimiamet ütleb, et 1 unts. On mandlite tavaline serveerimine. See on võrdne üks käputäis või umbes 23 tervet koorimata pähklit. Kui te ei ole kindel, kas saate kogu serveeritava summa, peaksite kaaluma oma mandleid, selle asemel et neid lugeda. Mõned mandlid on erineva suurusega ja kaalumine on kõige täpsem teenindusmahu suurus.

Toitumisinfo

USDA toiteväärtuse andmete laboratoorium ütleb, et 1 unts. Terve, kooritud mandli tuum sisaldab 163 kalorit ja umbes 14 g rasva. Nad on ka toitev valkude ja kiudainete allikas, milles on 6 g valku ja 3,5 g kiudaineid. Inimesed, kes on madala süsinikusisaldusega dieedil, võtavad sageli mandleid suupisteks, nagu 1 unts. Mandlid pakub umbes 6 g süsivesikuid.

Tarbimine

FDA soovitab tarbida kuni 1,5 oz. Praetud mandleid päevas või umbes 1/3 tassi. Võite süüa kõik pähklid ühe suure suupiste või nunch neid kogu päeva. Mandli lisamine teistele roogadele, nagu salatid, suupisteid ja jälitustooted, on samuti tõhus viis oma pähklite töötlemiseks iga päev.

Kasu

2003. aastal kinnitas FDA, et mandlite söömine madala küllastunud rasvasisaldusega dieedi osana võib vähendada teie südamehaiguste ohtu, sest need võivad aidata vähendada LDL-i või halba kolesterooli. Terve koorimata mandlit unts sisaldab 75 mg kaltsiumi. Lisaks on mandlid pakitud tsinki, magneesiumi ja vitamiinidega E ja B-2.

Kaalutlused

Niikaua kui te jälgite oma kalorite ja rasva tarbimist kogu päeva jooksul, võite mandleid süüa, aitab teil kaalust alla saada ja südamehaigusi ära hoida. Kuid kuna nad on mõõdukalt suure rasvasisaldusega toidud, peaksite jälgima oma tarbimist, et veenduda, et nad ei jätaks oma jõupingutusi. Alice Henneman, ülikooli Nebraska Cooperative Extension, ütleb, et tarbib 1,5 oz. Mandlid iga päev võib tegelikult aidata teil süüa vähem üldiselt. Selle põhjuseks on asjaolu, et mandlid kiudaineid, valku ja rasva täidavad üsna täidisega ning teie keha seedimiseks kulub kauem aega.