Mis on lihaspindlid?

Kui lihased liiguvad, on oluline, et aju jälgiks seda liikumist. Samuti on oluline jälgida lihase seisundit mis tahes ajal, et määrata kindlaks selle töökoha asukoht ja asukoht. Lihaspindlid annavad selle teabe kesknärvisüsteemile.

Lihaspindlid on spetsiaalsed sensoorsed elundid. Iga lihase spindel on tagasiside mehhanism, mis tuvastab lihase pikkust ja mis tahes muutusi lihase pikkuses, suurendades selle poolt tekitatavate elektriliste signaalide arvu, stimuleerides selle sensoorset närvilõpmet. Iga spindel koosneb väikestest kollageenikapslitest, mis mõlemas otsas on koonilised. See sisaldab palju spetsiaalseid lihaskiude, mida nimetatakse lahustumatud kiududeks. Need on paralleelsed peamiste lihaskiududega skeletilihaste kudedes, mis tegelikult annavad lihasele liikumise. Need on ebapüsivad kiud ja neid stimuleeritakse liikuma alfa-motoorsete neuronite poolt.

Kummagi kihi mõlemas otsas on kontraktiilsed valgud, mida kontrollivad närvilõpmed, mida nimetatakse gammakiirguse neuroniteks. Need neuronid vastutavad lihaste spindli tundlikkuse ja pinge säilitamise eest, olenemata selle pikkusest. Kui ekstrafusiooniga lihaskiud saavad impulsse kesknärvisüsteemist liikumiseks, saadetakse samasugune impulss gamma-motoorsete neuronite kaudu lihaspindlile. See impulss põhjustab lihaspindli kontraktiilset valku, et reguleerida ränidioksiidide kihtide pikkust. Seejärel pinguldab või vabastab pinge iga kihi keskel.

Igasse rasvavaba kihi keskosas pole kontraktiilset valku. Selle asemel on olemas tundlike närvilõpmed, mida nimetatakse annulospiraalseteks otsakuteks. Neid nimetatakse seda seetõttu, et iga närvilõpu spiraal ümbritseb lahustumatut kiudu keskel. Kuna iga lahustumatu kihi pinge suureneb või väheneb, tuvastavad ja korrigeerivad närvilõpmed neid muutusi kesknärvisüsteemile.

Peamine annulospiraalne närvi lõpp on suurim ja kiireim põletus kehas. See närvi lõpuks tuvastatakse liikumine. Kui lihased ulatuvad, lõpeb närvi lõpp kiiresti üksteise järel. Kui lihased liikumisel peatuvad, korrigeerib närvilõpp muutuse suunas ja lõpeb laskmisega.

Sekundaarne annulospiraalne närvi otsa kinnitub lahustumatu kiududele ja tuvastab asukoha. See närvi lõpeb ka siis, kui lihased liiguvad. Kuid kui lihased liikumisel peatuvad, jätkub närv pidevalt tagasisidet tekitava kiirusega.

Kogu lihasspindli teave edastatakse kesknärvisüsteemile, et aidata kindlaks määrata liigese nurk ja asend, liikumiskiirus ja pinge kogus lihas, et anda pidevalt ülevaade kehaosa suhtelisest asendist igal ajal.

Vorm ja funktsioon

Kontraktiilsed valgud

Annulospiraalsed närvilõpmed

Primaarne närvi lõpeb

Sekundaarne närvi lõpeb

Side kesknärvisüsteemile