Mis on gm dieet?

Geneetiliselt muundatud toit tähistab General Motorsi toitu – 7-päevane kehakaalu langetamise programm, mida reklaamitakse 1980. aastaks välja töötatud eksklusiivse plaanina General Motorsi töötajatega, kellel on USA toidu- ja ravimiameti, USA põllumajandusministeeriumi ja Johns Hopkinsi uurimistöö õnnistused Keskus. Kuid New Yorgi ajakirjanik Roger Cohen avastas, et General Motors eitab igasugust seost dieediga. Plaan sarnaneb teiste populaarsete nädala pikkusega dieediga, nagu näiteks kapsasuppide toitumine ja Püha Südame dieet. Nagu ka teised programmid, kritiseerivad eksperdid, nagu Florida Ülikooli toitainfo teadlane Elaine Turner, geneetiliselt muundatud toitu kui jätkusuutmatut ja ebatervislikku. Rääkige oma arstiga enne mis tahes GM-dieedi algust.

Kuidas see töötab

Geneetiliselt muundatud toit on programmis iga päeva jaoks ranged söömisjuhised. Esimesel päeval saavad pooldajad kõik puuviljad, välja arvatud banaanid. Teine päev on kõik köögiviljad, alustades küpsetatud kartulist ja võist. Kolmas päev võimaldab nii puu- kui ka köögivilju, samal ajal kui neljas päev keskendub piimale ja banaanidele. Viis päeva on reserveeritud tailiha ja tomatitele, kuues päev võimaldab veiseliha mis tahes tüüpi köögiviljaga. Dieedi viimasel päeval söövad toidulisandid värsket puuviljamahla ja söödavad köögiviljaga pruuni riisi. Neljapäeval saabub kõik, mida saab süüa köögiviljasuppi, ja dieedil on soovitatav iga päev jooma kuni 15 klaasi vett.

Võimalikud eelised

Kui geneetiliselt muundatud toit annab teile vähem igapäevaseid kaloreid kui tavaliselt, siis kaotate kehakaalu. Cohen teatas, et pärast programmi järgimist nädalas kaotas ta 11 naela. Programm võib pöörduda nende toitumisspetsialistide poole, kes ei sobi toiduvalmistamise või keeruliste einete kavade vastu ning keda huvitab idee kasutada piiramatul hulgal lubatud toiduaineid. Turner ütleb, et pärast geneetiliselt muundatud toitu seitsme päeva jooksul ei kahjusta tõenäoliselt, kui teil pole eelnevaid haigusseisundeid.

Potentsiaalsed puudused

Suurim probleem geneetiliselt muundatud toidus on see, et selle suunised ei ole jätkusuutlikud. Isegi kui te kaotate kehakaalu, järgides rangelt seitsmepäevast plaani, võite tõenäoliselt naasta naasta oma tavaliste toitumisharjumuste juurde tagasi. Programm ei julgusta regulaarselt harjutama ega õpetama järgijaid lisama oma toitainelisi toiduaineid ja madala rasvasisaldusega toiduvalmistamise meetodeid nende tavapärase eluviisiga. Lisaks vähendab toitumine teie terade, mereandide ja piimatoodete tarbimist, mis sisaldavad toitaineid, mis võivad kaasa aidata krooniliste meditsiiniliste probleemide nagu vähi, südamehaiguse ja osteoporoosi riski vähendamisele.

Eksperdid ütlevad

Clevelandi kliiniku andmetel on parim viis kaalust alla võtta – ja hoida seda ära – kontrollida oma portsjoni suurust, harjutada regulaarselt ja keskenduda oma igapäevasele toitumisele mitmesugustel toitainega tihedatel toitudel. Geneetiliselt muundatud toit ei soodusta ühtegi neist põhimõtetest. Tegelikult ütleb Harvardi rahvatervise koolkond, et massihalduse programmid nagu geneetiliselt muundatud toitumine, mis toovad välja ühesuunalise strateegia, ei mõjuta enamust inimesi, sest kõik on erinevad. Kui teil on kehakaalu raskusi, pöörduge oma arsti või toitumisspetsialisti poole, et aidata teil välja töötada tasakaalustatud toitumisplaan, mis sisaldab planeeritud füüsilist aktiivsust.