Mis juhtub, kui väravavaht jõuab jalgpallimängus kasti?

Karistuspiirkond, mida tuntakse ka kui 18-kohaline kasti, määratleb selgelt, kus kohapeal võib väravavaht palliga hakkama saada. Väravavaht võib oma kastist lahkuda alati, kui talle meeldib, kuid see kannab alati riski. Vähesed treenerid, mängijad või pealtvaatajad tunnevad end mugavalt, kui nende väravavaht läheb liiga kaugele.

Ei käitlemist

Niipea, kui väravavaht lahkub oma kastist, kohtlevad FIFA mängureeglid teda kui ühtki teist mängija. Vastavalt seadusele 12, väljaspool oma karistuspiirkonda, on väravavajal samad piirangud palli käitlemisega nagu iga teine ​​mängija. Seetõttu ei pruugi ta palli püüdnud ega käepidet mingil viisil väljaspool lahtrit. Kui ta palli käes käib, siis on ta teinud pettuse ja vastane saab vabakaubanduse. Kui väravavaht tahtlikult käitleb palli väljaspool ala ja takistab sellega selget eesmärki, siis on kohtunikul vähe valikut, vaid näidata talle punast kaarti ja saata ta väli välja.

Kaitstav katvus

Väravavõtjad lahkuvad tavaliselt karbist, kui vastaspoolel ei ole otsest ohtu. Kui näiteks väravavaht tahab saada rohkem distantsi kick maapinnal, võib ta lüüa palli paar meetrit väljaspool kasti, et laiendada vahemikus kick. Surveolukordades on aga terve väravavaht katastroofi retsept. Sellistes tingimustes peavad tema kaitseministeeriumi liikmed toetuse saamiseks tagasi pöörduma. Tavaliselt väravavaht jääb vabaks eesmärgiks, et katta väravavahi jäänud ruumi vähemalt üks kaitsja. See ei ole ilmselgelt ideaalne, sest väljapoole mängija ei saa kasutada oma käsi eesmärgi palli salvestamiseks.

Ründavõimalused

Kui väravavaht väljub kastist, ründavad vastased sageli olukorda. Kui väravavahil on pall tema jalgadel, saab vastane proovida teda kiirustada, püüdes viga vallutada või varastada palli. Kui väravavaht reageerib aeglaselt või paanikas, võib tekkida võistluse võimalus. Kui ründav mängija omab palli, kui väravavaht on väljaspool kasti, on seal kaks ilmset võimalust. Ründaja võib lüüa palli väravavahi suunas avatud eesmärgi suunas. Alternatiivina võib ründaja lüüa väravavahi ümber ja tagaplaanile, luues kerge eesmärgi punktisingu võimaluse.

Viimase hetke ettemaksed

Kui meeskond jääb ühele eesmärgile ühe minutiga või kahe minutiga vasakule, pöördub väravavaht mõnikord oma meeskonnakaaslastega viimasesse hingeldamisraskmisse. See on tavaliselt nurgas, kus väravavahi pikkus ja liikuvus on kasulikud. Vähesed väravavahikud kogunevad nendes meeleheitlikes olukordades, kuid nende kohalolek võib põhjustada opositsiooni kaitsele hukka. Selliste ründavate võistluste ilmne negatiivne külg on täiesti avatud eesmärk jalamärgi vastassuunas. Kui ründav käik ei tee midagi, peab väravavaht nii kiiresti kui võimalik oma kasti tagasi joosta.