Mis juhtub, kui te ei raseduse ajal tervislikku toitu?

Toit, mida sööte, võib saada kasu või kahjustada teie sündimata lapse tervist. Teie kasvav väike inimene tugineb sulle, et saada toitaineid, mida ta peab kasvama ja kujunema tervislikuks beebiks. On oluline täita oma plaat toiteväärsete toitude, nagu puuviljad, köögiviljad ja piim, ja piirata oma tarbimist rämpstoitu nagu kristalliseerunud ja sooda. Kui soovite rohkem teada saada, mis võib juhtuda teie ja teie sündimata lapsega ebatervisliku toitumise tõttu, võib see motiveerida teid tervislikuma toiduotsuse tegemiseks.

Paljusid sünnidefekte ei ole võimalik ära hoida, kuid võite oluliselt vähendada teiste ohtu, toites toitaineliste toiduainete toitu. KidsHealth teatab, et foolhappe puudus võib suurendada teie lapse närviline toru defektide, nagu spina bifida, võimalusi. Foolhapet esineb sellistes toiduainetes nagu tume lehtköögiviljad ja rikastatud teraviljad. Kui te ei võta toitu sisaldavat tervet toitu kaasa, võite suurendada oma lapse sünnidefektide riski, sest teil ei ole piisava tähtsusega toitainete kogust, mis läheks teie kasvavale beebile.

Teie sündimata laps vajab piisavas koguses kaltsiumi tugevate luude ja lihaste kasvamiseks. Kui te ei tarbi toitu kaltsiumisisaldusega, võtab teie laps seda, mida ta sinu jaoks vajab, jättes teile selle olulise toitaine puudu. Kaltsium esineb piimatoodetes, nagu piim, juust ja jogurt, kuid seda võib leida ka paljudest puuviljadest, köögiviljadest ja rikastatud mahladest ning teraviljatoodetest. Selliste toitude piiramine oma toitumisest võib ohustada märkimisväärse koguse kaltsiumi kaotamist.

Oluliste toitainete puudumine võib takistada teie sündimata lapse õiget kasvu ja arengut, mis võib põhjustada kehakaalu langust. Eileen Behan aruandes oma raamatus “Raseduse toitumine” teatab väikelastele, kellel on madal sünnikaal, sageli täiendavaid terviseprobleeme, kuna nad vananevad. Suurte toitaineliste toiduainete söömine võib kaitsta teie lapse tervist, kui ta teie emal kasvab, kuid see mõjutab ka elukvaliteeti. Behan märgib, et emad, kellel on rasvane toitumine, võivad suurendada lapse riski kõrge vererõhu tõttu lapsega. Selle tagamine, et te sööte palju toitaineid, aitab teil normaalselt kaalukaid lapsi saada.

Kui olete enne rasestumist tervislikku kehakaalu, peaksite enne annustamist 25-35 naela saavutama. Kui teil on enne rasestumist ülekaaluline, võib teie arst soovitada teil vähem kilo saada. Halva toitumise toitumine võib kaasa aidata ebatervisliku kehakaalu suurenemisele ja raskendab imiku kaalu kaotamist pärast sünnitust. Suure rasvasisaldusega ja kõrge kalorsusega toiduainete, näiteks praetud toidu, sooda ja maiustuste täitmine suurendab ebatervisliku kehakaalu suurenemise riski. Kaalu saavutamine võib mõjutada teie lapse tervist isegi pärast seda, kui ta on sündinud. Puuviljad, köögiviljad, terad ja madala rasvasisaldusega piim on tervislikumad valikud, mis aitavad teil hoida raseduse kaalu kasvu tervislikus vahemikus.

Sünnidefektid

Kaltsiumi kaotus

Madal sünnikaal Baby

Kaalutõus