Millistes puuviljades on kõrge suhkrusisaldus ja mida tuleks vältida, et kaalust alla võtta?

Suurem osa ameeriklasi ei võta iga päev oma toitumisest kahe soovitusliku puuviljade osakaalu, vastavalt ajakirjas “Shape” registreeritud dieedil Cynthia Sassile. Kui teete tervislikke valikuid ja söövad mõõdukalt vilja, on see nutikas kaalukadu vähendamise plaan ja vähendab ka teie ülekaalulisuse või rasvumise ohtu. Mõned puuviljad, mida leiate supermarketist, on siiski suures koguses suhkrulisandiga ja vähem tervislikke võimalusi.

Konserveeritud puuviljad

Ärge sööge liiga palju konserveeritud puuvilju, mis on pakitud siirupisse või konserveeritud puuvilja, mis on eelnevalt kooritud, märgib registreeritud dieetlane Leslie Fink. Siirup, kas raske või kerge, lisab suhkrut (ja kaloreid) puuviljadele, ja enne konserveerimist koorimine eemaldab märkimisväärse koguse puuvilja looduslikest kiudainetest. Kui sul on raske leida värskeid puuvilju ja osta konserveeritud puuvilju, on teie ainus võimalus, loe sildid, et leida konserveeritud puuvilju, mis on pakendatud veele või oma mahl, ja vali koorimata, kõrge kiudainfiibriga puuviljad, nagu kirsid, mustikad, vaarikad Või murakad.

Puuviljamahl

Vastavalt Harvardi rahvatervise koolkonnale on joomisega puuviljamahl sama tõenäosus, et see aitab kaasa kehakaalu tõusule muude suhkrulangusega jookide, sealhulgas sooda kujul. Ühes pikaajalises Harvardi uuringus said aja jooksul rohkem puuviljamahla tarbimist suurendavaid subjekte kui neile, kes joonud vähem mahla. Üheks probleemiks on see, et kaubanduslikud mahlapressid lasevad enamikul oma toidus sisalduvatest kiududest kasu, mis on toitaine, mis aitab aeglustada seedimist ja stimuleerib ka küllastust. Võimaluse korral vali puuviljamahla asemel köögivilju või terveid puuvilju.

Kõrgekvaliteedilised puuviljad

Värskete või külmutatud puuviljade söömine ei ole seotud rasvumise või kehakaalu suurenemisega. Tegelikult, kui asendada kõrgema kalorsusega toiduga asemel vilju, on kaalulangus positiivselt seotud puuviljadega. Kuid kaloreid loendatakse, kui proovite vähendada, mistõttu on otstarbekas valida väiksema kalorsusega ja madala suhkrulisusega puuvilju, kui valite, mida süüa. Avokaadod, banaanid ja mangod on suhteliselt kõrge kalorsusega, 110 kuni 250 vilja kohta. Marjadel on siiski parim madala kalorsusega ja kõrge kiudainetega segu. Üks tass värsketest või külmutatud murakastest on ainult 75 kalorit ja 8 grammi kiudaineid ning 1 tassi mustikat on 110 kalorit ja 5 grammi kiudaineid.

Tervisehüvitised

Mis tahes söömisplaani puhul on kõige usaldusväärsem viis kehakaalu alandamiseks valida mitmesuguseid toitvaid toite, mille tulemusena on päevas vähem kalorirühmas kui iga päev põletate. Kuna puuviljadel on keskmiselt kolmekordne kalorite arv mitte-tärklistavate köögiviljade portsjonite kohta, võib seda raskem kaalust alla võtta, kui te sööte rohkem kui kolm portsjonit puuvilju päevas. Sa ei pea dieeti oma puuvilju kõrvaldama, vaid lihtsalt sööge neid mõõdukalt.