Milliseid vitamiine peaks 30-aastased naised võtma?

Vitamiinid on igas vanuses hea tervise jaoks olulised. Koos regulaarse treenimise ja üldise tervisliku eluviisiga aitavad vitamiinid teie keha korralikult töötada ja ennetada terviseprobleeme. Vajadavad vitamiinid ja nende kogused muutuvad kogu elu jooksul. 30-aastased naised on sageli keskendunud vananemise ennetamisele, raseduse ajal tervisele hoidmisele ja energia taseme kõrgele hoidmisele. Teatud vitamiinid, mis on omandatud peamiselt toiduga ja mõnikord ka toidulisandite abil, aitavad teil neid eesmärke saavutada.

Antioksüdandid

30-aastased naised näevad peeglit ja äkki märgivad peened jooned, naha ja teiste vananemise märke. Hea uudis on see, et mõned vitamiinid võivad aeglustada seda protsessi. Antioksüdantidena tuntud vitamiinide ja mineraalide rühma hulka kuuluvad vabad radikaalid, mis on kahjulikud molekulid, mis tekivad keskkonnas toksiinide poolt, mis võivad kaasa aidata haigustele ja vananemisele. Üldiselt peaksid 30-aastased naised püüdlema iga päev vähemalt 15 milligrammi E-vitamiini, et vähendada vananemise märke ja suurendada immuunsust. Vitamiin C hõlbustab E-vitamiini imendumist, suurendab immuunsust ja vähendab südamehaiguste riski. Eesmärk saada vähemalt 75 milligrammi päevas. Vähemalt 2310 rahvusvahelist A-vitamiini üks päev aitab kaitsta silmi ja vältida päikesekahjustusi.

Folate

Fertiilses eas naised, eriti need, kes kavatsevad rasestuda, peaksid suurendama oma B-vitamiini folaadi, foolhappe sünteetilist vormi, tarbimist. Foolhape vähendab loodete vereprobleemide tõenäosust looteaegadel, samuti enneaegseid ja madala sünnikaaluga lapsi. Kõik üle 19-aastased naised peaksid saama vähemalt 400 mikrogrammi foolhappe iga päev, rasedatel naistel on vaja 600 mikrogrammi.

D-vitamiin ja kaltsium

Nende 30-aastased naised peavad mõtlema tulevaste haiguste nagu osteoporoos, luude hõrenemise ennetamisele. Te saate aidata hoida oma luude tugevnemist, saavutades piisava kaltsiumi. Kuigi kaltsium on mineraal, mitte vitamiin, on see siiski 30-aastase naise jaoks jätkuvalt oluline. Riiklikud tervishoiuasutused soovitavad, et kõik alla 50-aastased naised saaksid päevas vähemalt 1000 milligrammi kaltsiumi. Kui olete rase või põetate, suureneb soovitus 1200 kuni 1500 milligrammi päevas. D-vitamiin aitab teie keha imenduda kaltsiumi, seega veenduge, et saate 400 rahvusvahelist ühikut iga päev. 2004. aasta detsembris läbi viidud uuringus “Farmakoloogilised uuringud” selgitatakse, et D-vitamiini ja kaltsiumi võtmine aitab vältida menopausiga seotud luukadusid.

Raud

Teine eriti oluline mineraal naistele nende 30s on rauda. Naistel on suur oht, et tekib rauapuudus. See kehtib eriti naiste kohta, kellel on rasked menstruatsioonid või kes on rasedad. Raudupuudus võib põhjustada väsimust, suurendada nakatumise tõenäosust ja hoida teie kehatemperatuurist kinni. Nende probleemide vältimiseks püüdke vähemalt 18 milligrammi rauda päevas või 27 milligrammi, kui olete rase. Kui olete hooldekodus, langeb soovitus tegelikult kuni 9 milligrammi päevas. Vitamiinid C ​​ja A aitavad teie kehal imeda ja kasutada rauda, ​​nii et saada piisavas koguses neid vitamiine.