Millised vitamiinid sisaldavad viinamarju?

Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeerium soovitab tervetel täiskasvanud meestel ja naistel iga päev tarbida 2 tassi puuvilju. Tassi kõige viilutatud või tükeldatud toores puuviljane vastab poolele sellest nõudest, sealhulgas 1 tassi tervetest viinamarjadest – mis vastab ligikaudu 32 kogu seemneks mittepuuvilla viinamarjadest. Nii punased kui ka rohelised sordid on madala rasvasisaldusega, kõrge kiudainetega ja oluliste vitamiinide allikana.

K-vitamiin

Iga värsketest viinamarjadest 1 tassi serveerimine sisaldab 22 mikrogrammi K-vitamiini. Inimene annab selle koguse 18 protsenti tema soovitatavast päevarahast, naisel täidab tass viinamarju 24 protsenti tema K-vitamiini nõudest päevas. Teie keha vajab piisavat K-vitamiini tugeva luustiku valmistamiseks ja mitme vere hüübimiseks vajalike valkude sünteesimiseks. Kui teie dieedil puuduvad K-vitamiini rikkad toidud, võib teil tekkida tõenäosus osteoporoosi tekkeks või liiga suur verejooks, kui olete vigastatud.

Vitamiin B-6

Täiskasvanuna peaksite iga päev saama vähemalt 1,3 milligrammi vitamiini B-6. Viinamarjad sisaldavad igas tassis 0,13 milligrammi vitamiini B-6, pakkudes 10 protsenti nõutavast ööpäevasest kogusest. Samuti on tuntud kui püridoksiin, vitamiin B-6 on vajalik neurotransmitterite ja hormoonide nagu serotoniini tootmiseks. Koos teiste B-vitamiinidega aitab see teie dieedil valguda, rasvu ja süsivesikuid metaboliseerida. Marylandi ülikooli meditsiinikeskuse andmetel võivad inimesed, kes tarbivad rohkelt vitamiini B-6, madalama depressiooni, südamehaiguste ja reumatoidartriidi riski.

Tiamiini allikas

Iga 1-tassi värsketest viinamarjadest pakutakse 0,1 milligrammi tiamiini või vitamiini B-1. Selline viinamarjade kogus tarbiks 8,3 protsenti mehe igapäevasest toitainete nõudest ja 9 protsenti naiste soovitatavast tarbimisest. Kuna see ei ole väga hea vitamiini allikas, ei saa te oma igapäevast soovitatavat annust viinamarjadest üksinda saada. Tiamiin toetab teie immuunsüsteemi tervist ja abiaineid adenosiintrifosfaadi, primaarse ühendi puhul, mida teie rakud kasutavad energia saamiseks. Enamik ameeriklasi ei ole tiamiiniga tõsiselt puudulik, ütleb UMMC, kuid kui te regulaarselt ei jõua, võib teil olla suurem katarrakti tekke oht.

Riboflaviin vajab

Riboflaviin, vitamiinide B perekonna teine ​​liige, on vaja punaste vereliblede sünteesimiseks, närvisüsteemi funktsiooni toetamiseks ja vabade radikaalide ühendite kahjutuks muutmiseks DNA või rakukude vältimiseks. Kui teie dieet ei sisalda piisavalt riboflaviini, võib teil olla suurem katarrakti oht. Teil võib olla ka seedetrakti häired või väsimus. 1-tassi viinamarjade serveerimine sisaldab umbes 0,1 milligrammi riboflaviini või umbes 7,6 protsenti inimese soovitatavast päevasest tarbimisest ja 9 protsenti naise. Kasutage ribiflaviini täiendavaid allikaid, et oma DRI-d täita.