Millised ravimtaimed, teed ja joogid võivad põhjustada valepositiivse ua testi?

Uriini uuringus või UA-s tehakse tavapäraselt testid haiguste jälgimiseks ja ebaseaduslike uimastite kontrollimiseks teie süsteemis. Paljud tööandjad kasutavad regulaarselt uriinianalüüside katseid tagamaks, et nende töötajad oleksid puhtad ja kained, mis muudaks töökoha ohutumaks ja tootlikumaks. Mõned ravimtaimed ja -joogid võivad nendes uimastitestides põhjustada valepositiivseid tulemusi, sest jookide ravimid või koostisosad on keemiliselt sarnased ebaseaduslike ravimitega.

Kanep

Kanepi sisaldavad toidud on paljude inimeste toitumises tervislik osa. Eelkõige on kanepiõli tervislik õli, kuna sellel on kõige suurem osa mis tahes õli asendamatutest rasvhapetest. Enne uriinianalüüsi tarvitamist narkootikumide tarbeks vältige kanepit sisaldavate või kanepiõli kasutamise joogipiima. Kanep valmistatakse marihuaana taimest ja kanepitooted ei ole illegaalsed, võivad need põhjustada teie uriinis THC-ga valepositiivseid tulemusi, kuna need sisaldavad madala THC sisaldust.

Mooniseemned

Paljud köögid, nagu näiteks India toidud, sisaldavad maitsestamisel mooniseemneid. Oled ilmselt tuttav mooniseemnefilee, leiba ja kondiitritooteid või teesid, mis sisaldavad mooniseemneid. Mooniseemneid sisaldavate toiduainete või teede tarbimine võib põhjustada opiaatide või kodeiini valepositiivse testi. Selle tulemusena soovitab Amitava Dasgupta, “Tervisealase juhendaja käsiraamat narkootiliste ainete kuritarvitamise testimise mõistmise juhendis”, et vältida toitu ja jooke, mis sisaldavad mooniseemneid vähemalt nädal enne testimist.

Coca

Mõned välismaalt pärinevad teed ja taimsed ravimid võivad sisaldada kokai või väikseid koguseid kokaiini. Summad võivad olla piinavad, kuid need võivad ilmneda narkootikumide testi puhul. Ameerika Ühendriikides on keelatud müüa kokaiini sisaldavaid tooteid, kuid see aeg-ajalt ilmneb Lõuna-Ameerikas ja Hiinas asuvates teedes ja ravimites. Vältige ravimite testi tarvitamist nädalas või kahes suvel taimeteedest või ravimeid, eriti teesid või ravimeid välismaalt.

Muud ettevaatusabinõud

Lisaks kanepi, mooniseemne või kooki sisaldavatele toodetele hoiduge koheeni-, sooda- ja mittesteroidsete külmade või gripivastaste ravimite joogist vähemalt nädala jooksul enne narkootikumide testi tegemist. Kõik need koostisosad võivad põhjustada uimastiprobleemile selliseid probleeme nagu valepositiivsed toimed. Kui olete haige, vaadake arsti ja saate oma seisundi kohta retsepti, selle asemel et ravida ennast retseptiravimitega. Sel moel on teil dokumenteeritud ravimid, mida te võtate, kui teie narkoprobleem osutub positiivseks.