Millised puuviljad sisaldavad palju suhkrut?

Seal on mitmesuguseid põhjusi, miks peaksite muretsema sööda suhkrusisalduse pärast. Diabeetikud peavad hoolikalt jälgima oma suhkru tarbimist, kui sportlased võivad trenni ajal ja pärast treeningutel vajada toitu suhkruna suhkruna, et aidata neil oma pikaajalist vastupidavust parandada. Viljade suhkru peamine allikas on fruktoos, mis on looduslik suhkur.

Viinamarjade kuivatamiseks valmistatud rosinad sisaldavad suurt hulka suhkrut. Vee eemaldamise protsess vähendab suhkrusisaldust, pakkides iga rosina suhkruga. Üks veerand tass rosina sisaldab umbes 130 kalorit, peaaegu kõik neist pärinevad suhkrust. See võrdub umbes 29 g suhkrut. Roosid sisaldavad ka 310 mg kaaliumi.

Üks keskmise suurusega oranž sisaldab umbes 12 g suhkrut ja 70 kogu kalorit. Apelsin sisaldab 269 mg kaaliumi ja oluliselt rohkem veesisaldust kui rosinad. Apelsinid sisaldavad ka täisväärtuslikku soovitatavat kogust C-vitamiini.

Fruktoos jaguneb erinevalt lihtsatest suhkrudest ja on diabeetikute jaoks parem valik. Raisiini glükeemiline väärtus on 64, apelsinide väärtus on 43. Mida kõrgem väärtus, seda kiiremini suhkruk jõuab vereringesse. Vastavalt Colorado Riiklikule Ülikoolile aitab iga kaaliumi vältida krampe.

Kuigi mõlemad puuviljad sisaldavad suures koguses suhkrut, sõltub valimine selle söömise põhjustest. Diabeetikud peavad koos nende teiste toitudega suhkrusisalduse ja glükeemiliste väärtuste tegemisel oma puuviljavalikut tegema, et tagada nende veresuhkru tasakaalu tasakaalustamine. Kui on vaja madalama glükeemilise väärtusega vilja, on parem valik apelsinid, aga kui vajatakse kõrgemat GI väärtust, on rosinad parema valiku.

Sportlastel on vilja valimisel arvesse võtta erinevaid tegureid. Apelsinidel on veesisaldus suurem kui rosinad, kuigi mõlemad sisaldavad suures koguses suhkrut. Treeningu ajal on vajalik piisav vedelik, mistõttu apelsinide allaneelamine võib aidata energia pakkumisel pika vastupidavusega seotud sündmuste ajal, samal ajal täiendades veevajadusi. Pärast sündmust peab keha oma suhkruostu taastama nii kiiresti kui võimalik. Sel juhul oleksid rosinad kõrgema geograafilise väärtusega korral arukamad kui apelsinid.

Roosid

Apelsinid

Kasu

Diabeedid

Sportlased