Millised on vedela magneesiumi eelised?

Oluline mineraalmagneesium mängib arvukalt rooli teie tervises. Magneesiumi lisamine aitab kompenseerida, et teie dieedis ei saada piisavalt magneesiumi, mis võib potentsiaalselt puudujääke kõrvaldada. Vastavalt Consumer Reports’ile võib vedelat magneesiumi hõlpsam alla neelata kui magneesiumi tabletid, ning magneesiumi taseme suurendamine pakub mitmeid eeliseid.

Magneesiumi funktsioonid

Tervisliku magneesiumi taseme säilitamine – kas toidu või magneesiumi sisaldavate toidulisandite abil – osutub vajalikuks hea tervise jaoks, kuna magneesiumil on mitu rolli teie kehas. See aitab metaboliseerida toitaineid, sealhulgas rasvu ja süsivesikuid, nii et keha suudab need energiaks teisendada. Seda kasutatakse ka DNA valmistamiseks, aitab teie rakke suhelda, aitab reguleerida paratüreoidhormooni vabanemist ja kontrollib ioonide transporti – protsessi, mis on oluline südame-, lihase- ja närvifunktsioonide jaoks. Teie rakud kasutavad glutatiooni, tugeva antioksüdandi valmistamiseks ka magneesiumi.

Võimalikud kasu luu tervisele

Tervisliku magneesiumi taseme säilitamine võib soodustada luu tervist. Teie luud sisaldavad hüdroksüapatiidiks nimetatavat mineraalõlist, mis muudab need kõvad ja kahjustusteta. Magneesium koos kaltsiumi ja fosfaadiga moodustab hüdroksüapatiidi komponendi. Madal magneesiumisisaldus teie luudes muudab hüdroksüapatiidi struktuuri, muutes kristallid suuremaks ja rabedamaks. Magneesiumisisaldusega toidulisandite kasutamine võib parandada luude mineraalset tihedust, mis on võtmetähtsusega osteoporoosi vastu võitlemisel, kuid täpsemat teadmist selle kohta, kui hästi see toimib, on vaja rohkem teadusuuringuid. Magneesiumisisaldusega toidulisandid võivad osteoporoosi ennetada ainult juhul, kui teil on magneesiumipuudulikkus, märgib Linus Paulingi Instituut.

Depressiooni magneesium

Magneesiumisisaldusega toidulisandid – sh vedel magneesium – võivad pakkuda depressiooniga inimestele kasu. 2010. aastal “Medical Hypotheses” avaldatud ülevaatearuandes selgitatakse, et teie toit ei võta piisavalt magneesiumi, võib põhjustada või süvendada depressiooni. Magneesium ajus mõjutab serotoniini – “tunda hea” kemikaali, mida depressiooniga patsientidel sageli leitakse madalal tasemel – ja magneesiumisisalduse puudumine võib serotoniini sisaldust vähendada. Nii loomade kui ka inimeste uuringud on leidnud, et magneesiumi võtmine võib leevendada depressiooni, sealhulgas juhtudel, mis on teiste ravimite suhtes resistentsed, selgitab ülevaatust.

Muud kaalutlused

Vastavalt Consumer Reports’ile, kui teil pole vitamiinide tablettide neelamist raskesti, pole tõestatud põhjust vedelate toidulisandite järele tahkete ainete puhul. Konsulteerige oma arstiga, et valida teile sobivaim magneesiumisisaldust täiendav tüüp. Olenemata sellest, millist tüüpi magneesiumit te võtate, järgige arsti soovitatavaid annuseid. Liiga palju magneesiumi – rohkem kui 350 mg magneesiumisisaldust päevas – võib põhjustada kõhulahtisust ja tõsiseid kõrvaltoimeid, kui teil on alune neeruhaigus. Kui te võtate vedelat magneesiumi, peate oma annuseid hoolikalt mõõtma, kuna teil ei ole eelnevalt mõõdetud annuseid, nagu ka tablettide puhul.