Millised on köögiviljade glütseriini eelised?

Taimne glütseriin, mida nimetatakse ka glütserooliks, on valmistatud soja-, kookos- või palmiõlist, seega ei sisalda see loomset saadust. Glütseriini kasutatakse niisuguste toitude hoidmiseks, aitavad segada õli- ja veepõhiseid koostisosi ja magusat toitu. Sellel on ka mõni meditsiiniline kasutus ja sellel võib olla kasulik mõju hüdratsioonile.

Hoiab toitu niiskust

Tooted, mis aitavad säilitada oma veesisaldust, lisavad tootjad toidule, sealhulgas küpsetatud kaupadele, lollakastele, kompvekidele ja toitumisele ning energiavardadele. Samuti võib see aidata hoida jääkristallide moodustumist vähendatud rasvasisaldusega külmutatud magustoitudes. Muud toidud, mis võivad sisaldada glütseriini, hõlmavad piimatooteid, suppe, kastmeid, maitseaineid, töödeldud liha ja mereande ning veepõhiseid maitsestatud jooke.

Lisab magusust

Diabeetikute toiduainetes ja mitmesugustes vähese süsivesikuga töödeldud toitudes kasutatakse mõnikord taimset glütseriini alternatiivse magusainetena. Vastavalt litsentseeritud dieediarsti / toitumisspetsialisti Monica Reinagelile on see tegelikult vähem magusam kui suhkur ja sellel on rohkem kaloreid, kuid kuna see kuulub samasse süsivesikute rühma kui suhkrualkoholid, ei mõjuta see veresuhkru taset ega mõjuta neid vähem kui suhkur. Glütseriin imendub organismist hästi ja seejärel muundub glükoosiks, nii et see võib mõjutada suhkruga sarnanevat veresuhkru taset kui suhkrualkoholide puhul.

Vahendab kõhukinnisust

Suur hulk glütseriini võib põhjustada lahtistitõmu, mistõttu seda kasutatakse mõnikord ravimina kõhukinnisuse leevendamiseks, tavaliselt suposiidi kujul. Selle kasutamine ei ole soovitatav, kui olete diabeetikuline või teil esineb neeruprobleeme, kuna see võib neid haigusi halvendada.

May Limit dehüdratsioon

2004. aasta Athletic Training väljaandes avaldatud uuring näitas, et jookide valmistamine glitseriini sisaldava joogi kohta võistluse ajal koos veega võistluse ajal aitas piirata dehüdratsiooni ja kuumustüve mägijalgratastel. Kuid see oli väga väike uuring, milles osales vaid 12 osalejat, seega on nende tulemuste kontrollimiseks vaja täiendavaid uuringuid.