Millised on head harjutused esimesel kolmel raseduskuul?

Raseduse esimesed kolm kuud annavad sulle kõige rohkem vabaduse valida või kasutada oma treeningrežiimi. Kuigi teie esimesel trimestril võib olla rohkem hommikust haigus, pole teil sellist tohutut kõht teie kaalutlusi kaalutlenud ja keha haigestumus kogu. Ükskõik, kas harjutus on igapäevane harjumus, mida ei saa elada ilma või midagi, mida te pole pärast keskkooli P.E. teinud, on teie ja teie sündimata lapse kasuks sobiv rasedustreening.

Kui olete juba füüsiliselt aktiivne, peaksite saama oma harilikke harjutusi säilitada esimese kolme kuu jooksul. Te võite ikkagi oma selja taga asetada nendele venivustele või jooga tekile – mida te ei saa hiljem, kuna see võib häirida teie lapsele verevarustust. Rasedus ei ole tõenäoliselt veel mõjutanud teie tasakaalukeskust, seega võite vabalt liigutada Zumba klassi või higi vanadele. Võite turvaliselt jätkata oma igapäevaseid jooksusi või jookseb ka.

Sõltumata teie sobivuse tasemest, on teatud harjutused kõigile turvalised ja võivad parandada teie meeleolu, teie energiatarbimist ja hoida ära rohkem kui soovitatud 25-35 naela. Ujukite ja luude stressi lisamata tähendab ujumine kõiki lihaseid. Jalutuskäik võimaldab teil hõlbustada harjutus rutiini, mida teete juba iga päev. Paigalseisva rattaga sõitmine on veel üks turvaline käik.

Mõned harjutused ei ole raseduse ajal kunagi head. Vältige igasugust kontakti spordiala, kus keegi võiks teie või lapse vigastada palli või oma keha jõuga. Jätkake nõlvad välja, kui võite kellegagi kellegagi põrkuda, midagi või kannatada kõrgushäirega – piirates teie lapse hapnikuvarustust. Pange võimlemine, veesuusatamine, sukeldumine ja ratsutamine ootel raseduse ajal. Ratsutamised võivad lapsele kahjustada.

Isegi kui sa lihtsalt jõuate jalutuskäigusse, peate oma mp3-mängijale laadima rohkem kui lihtsalt oma lemmiklaulusid. Kleepige sobivalt spordiribale, lahtiselt varustatud riidetele ja hea veojõu sportlikule kingale. Hüdraaditud vedeliku hoidmiseks võtke pudel vett. Soojendage eelnevalt ja jahutage pärast. Te ei tohiks kuuma või tuuletõmbega tunda. Esimesel kolmel kuul on ülekuumenemine eriti ohtlik.

Harjutused säilitada

Harjutused alustamiseks

Harjutused vältida

Kasutades ettevaatust