Millal peaksite enne sportimist sööma?

Ajastus ja planeerimine on kõik, kui otsustatakse, millal süüa enne sportimist. Söömine liiga palju enne suure mängu võib jätta teid tunda väsinud või motiveerimata. Teiselt poolt võib enne sportimist liiga vähe süüa jätta end põnevaks ja nõrgaks. Söömise otsus põhineb suuresti teie isiklikel eelistustel.

Söömine enne sportimist võib suurendada teie energiat ja pakkuda teile olulisi toitaineid ja energiat. Sööge lihtsalt kergesti seeditavaid toitu – ka süsivesikuid. Söömine liiga palju enne sporti võib jätta teile tunde. Kui sa lähed sööma suuri sööki, lase nelja kuni kuus tundi oma sööki seedida. Vältige raskesti seeditavate toitude – sealhulgas toidud, mis on pakendatud rasvade ja valkudega.

ESPNi treeniruumi Sharon Howard näitab, et enne sportimist võite süüa kergeid suupisteid. Suupisted võivad kõikjal ligikaudu pool tundi kuni tund täielikult lagundada. Seemnete kiirus sõltub suuresti toidutüüpidest, mida tarbite. Howard soovitab suhkrut, mis on varustatud süsivesikutega ja mis võivad anda teile energiat ilma mao häirimata. Suupistete valik sõltub suuresti teie isiklikest eelistustest. Mõned sportlased saavad nautida väikseid suupisteid, teised aga väldivad toitu tundide eest enne suurte mängude osalemist või kohtumist.

Parim viis, kuidas otsustada, kui peaksite süüa enne mängu, on katsetada oma sportimismeeskonna söömise ajakava ja tavasid. Enne suuremaid mänge ärge eksperimenteerige. Proovige süüa suupisteid kõrge süsivesikute ja otsustada, kas te tunnete rohkem pingestatud. Valmistage vedelad suupisted – näiteks suupiste. Joogiveed võivad aidata lihaseid täiendada, hoida sind hüdreeritud ja võimaldavad teil enne mängu mängimist täiesti tunda, ilma et peaksite sööma suuri sööki. Mõelge tava või mängu tüübile, millega te osalete. Tavaliseks harjutamiseks või treeninguks proovige süüa suupiste tunni ette. Tugeva harjutuse, treeningu või mängu jaoks lõpetage söömine mitu tundi enne sündmust.

ESPNi treeningruum soovitab suupisteid, mis sisaldavad 40-100 g süsivesikuid. Need suupisted peaksid olema ka madala rasvasisaldusega. Pidage meeles, et enne sportlikku osalemist võite süüa jogurtit, muffinit, spordiplaati, värskeid puuvilju, näiteks banaane, köögivilja suppe, piima, spordijoogusid või kleitersooteid. Vältige suhkrute jookide või toidu tarbimist enne ja spordi ajal, suhkur ei anna teile energiat ja võib põhjustada kõhuvalu. Kui teil on spordimängu ajal vaja tõsta, proovige tarbida sportlikku jooki või väikseid suupisteid – 30 g süsivesikuid või vähem. Suupisteid ja jooke tuleb jaotada üle 30-minutilise perioodi.

Big Toidud

Suupisteid

Katse

Kaalutlused