Miks trumli ajal suureneb insult?

Kui te kasutate oma südame-veresoonkonna süsteemi töötab veelgi. Selleks on vaja hapnikku anda lihastele, transportida kuumust nahka, transportida hormoonid, et rahuldada ainevahetuslikke nõudmisi ning toitaineid ja kütuseid kudedele. Teie südamehhanismis olev kogus – teie insuldi maht – suureneb, kui teete oma vereringe suurendamiseks teie süsteemi, et teie keha reageeriks sobivalt kehalisele tegevusele.

Insuldi maht on vere kogus, mis pumbatakse vasakust vatsakust kehasse iga südamelöögi korral. Insultumi maht suureneb vastavalt sellele, kuidas te kasutate, sest teie keha vajab rohkem hapnikku ja toitu, mis on mõlemad saadud verest. Insultumi maht suureneb sõltuvalt teie kehalise aktiivsuse tüübist ja teie koolituse tasemest. Näiteks püsti füüsilise aktiivsuse ajal, nagu sörkimine, suureneb insuldi maht vahemikus umbes 50 ml, kuni 120 ml maksimaalse treeningu intensiivsusega. Väljaõppinud olümpiarakendel võib insuldi maht suureneda 80 ml rahulikkuselt 200 ml-ni, kui maksimaalne treeningu intensiivsus südame pumpade efektiivsemalt.

Teie insuldi maht suureneb treeningu ajal, kuid jõuab platoo, kuna on piiratud, kui palju vere teie keha saab kehalise aktiivsuse ajal pumpada. Selles punktis võib insuldi helitugevus püsida kuni ammendumiseni, mistõttu te lõpetate harjutuse. Samuti on oluline märkida, et selga pealmine näo ülespoole – füüsilised tegevused nagu teatud ujumispositsioonid, võib insuldi mahu vähenemine olla väiksem. See on tingitud sellest, et supine aktiivsus takistab vere kogunemist alajäsemetele, mis suurendab venoosset tagasitulekut ja vähendab vajadust suurendada insuldi mahtu, et rahuldada keha vajadusi.

Üks anatoomiline selgitus insuldi suuruse suurendamiseks treeningu ajal on Frank-Starlingi mehhanism. Vere pumbatakse keha vasakusse vatsakusse ja kui see ventriklik täidab täiesti, siis venib see edasi ja annab jõulisema kontraktsiooni. Teisisõnu, rohkem verd, mis jõuavad südamesse, põhjustab rohkem vere väljaheidet. Selle mehhanismi tulemuseks on suurema hulga verd, mis levivad teie kehas treeningu ajal.

Löögi mahtu on suurendatud vaid aeroobsete harjutuste ajal, nagu jooksmine, ujumine või jalgrattasõit. Paljud anaeroobsed harjutused, nagu kaalulangus, on lühiajalised ja mõjutavad teie südant erinevalt.

Stroke Volume

Kaalutlused

Frank-Starlingi mehhanism

Anaeroobne harjutus