Miks teraviljad on dieedil olulised?

Sõna “teravili” on sageli söödava hommikusöögi jaoks lühifilm, kuid sellel on ka laiem mõiste, mis tähendab mis tahes liiki söödava teravilja. See, kas eelistate kaera, maisi, nisu, riisi või suhteliselt uued tulijad toidupoed, näiteks kinoju või hirssi tarbivad teraviljad, võib vähendada südamehaiguste ohtu. Terved terad on samuti olulised toitainete, kiudainete ja antioksüdantide fütokeemilised ained.

Fiberi pakkuja

Piisava kiu sissevõtmine – 25 grammi päevas naistele ja meestele 38 grammi – väldib kõhukinnisust ja toetab teie seedetrakti tervist. Lahustuv kiud vähendab ka kolesterooli taset ja aitab hoida veresuhkru tasakaalu. Dieetkiud võib isegi aidata vältida teatud tüüpi vähki. Vastavalt USA põllumajandusministeeriumi andmetele, saavad enamik ameeriklasi 36% nende igapäevasest kiu tootest teraviljast. USDA soovitab, et vähemalt pool teraviljadest, mida tarbite, oleks terve tera, kuna need sisaldavad rohkem kiudaineid. Näiteks on pruun riisil peaaegu kolm korda rohkem kiudaine kui valge.

Pakendatud toiteainetega

Ameerika Ühendriikide toidudest on toidurasvad ja täiustatud rafineeritud terad rikkalikult hapnikku sisaldav raud. Teraviljad on ka oluline komplekssete süsivesikute, magneesiumi, seleeni ja B-vitamiinide tiamiini, riboflaviini ja niatsiini allikas. Magneesium aitab luude ehitamist, selenium toimib antioksüdandina ja B-vitamiinid on olulised ainevahetuse ja tervisliku närvisüsteemi säilitamiseks. Teravilja kliid ja idu kihid sisaldavad märkimisväärses koguses mineraalaineid ja vitamiine, nii et töödeldud ja konserveerimata teraviljade terad ei sisalda toitaineid.

Phytochemicalsi allikas

Te saate kasulike fütokemikaalide kõikidest taimsetest toitudest, kuid teravilja söömine on oluline, sest teravilja terad sisaldavad erinevaid fütokeemilisi profiile kui puu- ja köögiviljad, vastavalt American Cancer Research Instituteile. Näiteks teraviljad sisaldavad fütokeemilisi aineid, mida nimetatakse ortofenoolideks, mis töötavad antioksüdantidena ja võivad aidata vältida teatud tüüpi vähki. Soodne on ka mitmesuguste terade süüa, sest iga tootel on oma fütokeemiline koostis vastavalt “Toitumisalase väljaande” 2006. aasta mai teemale. Te saate tervete terade valiku, sest kuni 75% teravilja fütokeemilistest ainetest kaob, kui Kliid ja idud eemaldatakse.

Soovitused ja teenindusvalikud

Naised peaksid tarbima 6 untsi ekvivalenti kogu teradest iga päev, samas kui mehed vajavad USDA soovituste kohaselt 7 kuni 8 untsi ekvivalenti. Untsi ekvivalendi näited hõlmavad üht leiba, 1 tassi valmis teravilja ja 1/2 tassi küpsetatud teravilja. Toiduvalikusse on kerge lisada teravilja, tuhkestage mõned oma lemmikmuusikast või pannkookist. Võite seda ka segada puuvilja suupisteks või kõrgeimaks jogurtiks värskete puuviljade ja teravilja teraviljaga. Salsa keerdumiseks segage terve teravilja, seesamiseemneid ja küüslaugupulbrit purustatud maitsestatud kastmega ja kasutage seda homemade kana pakkumiste katmiseks.