Miks on mu rinnapiim kollakas nüüd, kui ma lõpetan rinnaga toitmise?

Kui otsustate, et aeg on lõpetada imiku imetamine või väikelaps, hakkab keha piima tootma. Kuid see protsess ei toimu üleöö. Selle asemel, kui teie laps õed harvemini – ja siis peatub – piimatootmine aeglustub. Selle protsessi käigus võite märgata, et teie piim muutub värvi ja järjepidevaks. Kollane piim on tavaliselt selle eemaldamise protsessi osa ja üldiselt ei põhjusta seda murettekitavaks.

Kollane piim

Vallandamise ajal muutub teie piim värvi ja konsistentsiks, kuna keha aeglustab piimatootmist. Te võite märgata, et teie piim on kollane ja sarnane ternespiimaga, mida esmakordselt toodi esimesel päeval oma beebi elus enne piima sisenemist. See kollane piim võib olla paksem kui tavapärane valge piim, mida teid valmistatakse.

Muud piima muudatused

Teie kollane piim on üks paljudest muudatustest, mis juhtuvad, kui lõpetate rinnaga toitmise. Pregnancy.orgi andmetel muutub piima koostis kui võõrutad – antikehade tase on suurem, et anda lapsele rohkem kaitset, kui ta imetab vähem ja vähem. Peale selle võite oodata, et teie piimajääk peatub, kui kollane piim muutub paksuks, kleepuvaks ja selgeks vedelaks.

Rindade muutused

Teie keha muudab muud kui teie ära võõrutad. Võimalik, et teie rinnad aeglustavad ja peatavad piimatootmise erinevatel kiirustel. See võib põhjustada ühe rindade täielikuma ja suurem kui teine. Võite märgata oma võõrutust, kui eelistatakse ühte rinda, mis toodab rohkem piima. Erinevad rinnatükid on normaalseks võõrutamise ajal.

Kollane vooluhulk

Oluline on eristada kollast piima ja teie rinnadest pärit kollakas väljaheidet. Kuigi kollane piim on võõrutamise ajal tavaline, tuleb kollaseks väljaheideks pöörata tähelepanu arstile. Imetamise konsultatsioon Kelly Bonyata KellyMom.com-st selgitab, et see kollakas väljaheide tuleneb tavaliselt rinnanäärme healoomulistest kahjustustest. Võtke ühendust arstiga diagnoosi ja ravi saamiseks.