Miks on kuldkollane teie jaoks hea?

Kuldkreeka on ingveri perekonna taim, mis on emakeelne Lõuna-Aasia soojas kliimas. See on Ida-toiduvarude ühine koostisosa ja see on laialdaselt kasutusel ajurveedilistel ravimitel jaotustükkide, põletuste ja verevalumite jaoks. Teadusuuringud näitavad, et käärsool võib aidata parandada tervislikke seisundeid. Siiski tuleks enne meditsiinitöötaja nõuannet otsida, enne kui püütakse vältida, ravida või ravida mis tahes seisundit kurkumitaga.

Alzheimeri tõbi

Kuldkool võib aidata Alzheimeri tõbe põdevaid inimesi. 2009. aasta veebruaris avaldatud uuringus “Farmakoloogia, biokeemia ja -käitumine” leiti, et curcuminoidid, kuldkoolis sisalduvad toimeained, suurendavad rotte mälu. Täpsemalt, rottidel oli lihtsam mäletada veemägi õiget teed.

Kolorektaalne vähk

Käärsoolevähk on neljas enim levinud vähktõve tüüp meestel ja naistel, vastavalt uuringule, mis ilmus 2010. aasta aprillis “Maailma Journal of Gastrointestinal Oncology” avaldatud uuringu tulemuste põhjal. Kuldkõrvapõletik mõjutab kolorektaalse vähki, suurendades keha sisemist immuunvõimet. Näiteks kuldkuld toetab immuunsüsteemi protsesse, mis põhjustavad kolorektaalse vähirakkude proliferatsiooni peatamist ja kasvajarakkude hävitamist.

Cholangiocarcinoma

Cholangiocarcinoma on sapijuhade vähk, mis tühjendab sapi maksas peensooles. Kuldkõrmust võib aidata parandada cholangiokartsinoomihaigete prognoosi. 2009. aastal 2009. aastal avaldatud uuringus “Parasitoloogiauuringud” leiti, et kollajuur aitab parandada sapipõie toimimist kolagiokartsinoomi hamstridel. Kuldkreem töötades vähendas põletikku, mis aitas sapiteede kanalitel korralikult kokku suruda, parandades seeläbi sapiteedi.

Lihasvalu

Kuldkool võib aidata inimestel, kes põevad lihasvalu. 2010. aastal avaldatud “British Journal of Sports Medicine” poolt läbi viidud uuringus kontrolliti pärast harjutust keharakkudele rakendatud kurkumat. Uurijad leidis, et osalejatel oli vähem turse ja valu. Kuldkruus töötades vähendab põletikku kehas, mis omakorda viib valu vähenemisele.