Miks minu põlved pahnevad ja muljutud pärast jooksmist?

Kui sooritatakse järjepidevalt, on jooksev kasutamine efektiivne ainevahetuse tõhustamiseks ja teie kopsude ja südame treeninguks. Running ei ole ilma selle puuduste siiski, kuna see võib avaldada palju survet jalgadele ja jalgadele. Kui teil on ülekaal, teil on nõrgad põlved või kandke jalatseid, mis ei sobi teie jalgadele korralikult, võib töötamine põhjustada põlvekahjustusi, põhjustades verevalumite ja turse sümptomeid. Mõned haigused, näiteks artriit, võivad põhjustada sarnaseid sümptomeid. Kui teil tekib pidevalt verevalumid ja turse põlvedes pärast töötamist, pöörduge arsti poole.

Omadused

Pundid ja tursed näitavad traumaid. Verevalumid on veresoonte purunemise ja veres levimise tulemus naha kudedes. Turse võib olla koe täiendava trauma, põletiku või vere koondamise tagajärg. Rasketel juhtudel võivad teie põlved olla jäigad ja teie liikumisulatus võib olla piiratud. Enamikul juhtudel on teie põlved valulikud. Kui ei, siis turse ja verevalumid võivad olla seotud meditsiinilise häirega.

Põhjused

Erinevad aluseks olevad probleemid võivad pärast voolamist põhjustada verevalumeid ja põlveid. Kui kannate jalanõusid, mis ei sobi sind korralikult, siis võite kohandada oma kõnnakut, mis seejärel pingetab luude, kõõluste või sidemete põlve. Raskete või ebaühtlaste pindade kasutamine võib põhjustada põlveliini vigastusi ja turseid, eriti kui te olete ülekaaluline või pole pikka aega harjunud. Põlveliigese struktuuriprobleem võib põhjustada kudesid ja veresooni survest tingitud muljutisi ja turse. Mõnel juhul võib põhjustada meditsiiniline häire, näiteks artriit.

Ravi

Põmetest tekkivate verevalumite ja turse tuleb ravida puhke, jää, tihendamise ja tõusuga – RICE protokolliga. Kandke jääl oma põlvi igal tunnil 20 minutit korraga kuni neli tundi pärast jooksmist. Pühkige jääpaketit rätikuga, et vältida naha kahjustamist. Tõstke põlved üles oma südamele, et hoida vere ja teiste vedelike kogunemist ja põhjustada rohkem turset. Pühkige oma põlved sidemega, et aidata turse saada ja kiirendage paranemisprotsessi. Pääsed oma põlved nii palju kui võimalik, et võimaldada neil paraneda kiiremini ja tõhusamalt.

Ärahoidmine

Kui teil on ülekaal või teil pole rohkem kui aasta jooksul harjunud, proovige töötada pehmemal pinnal, näiteks kummilendil, et leevendada stressi teie põlvedel. Harjutus lühema ajaga vähem intensiivseks, kuni olete üles ehitanud rohkem vastupidavust. Teise võimalusena võite kasutada seadmeid, mis pakuvad teie põlvedele tugevaid vahendeid, nagu elliptiline masin, või teevad muid tegevusi, näiteks jalgrattasõitu või ujumist, mis ei pane teie jalgele ja põlvedele palju survet. Kui olete mõne kaalukadu kaotanud ja kasutate rohkem harjutamiseks, võite tööle naasta. Jalakatte nõuetekohaseks paigaldamiseks konsulteerige kvalifitseeritud spetsialistiga. Lamedad jalad on tavalised probleemid, mis tavaliselt nõuavad kaarte toetavaid kingi. Kui ennetavad sammud ei lahenda teie sümptomeid, pidage nõu arstiga, et välistada selle aluseks olev struktuuriline probleem või meditsiiniline häire.