Miks me ei peaks koolis kasutama soodusmasinaid?

Kui lapsed on vanemate tähelepanelikest silmadest eemal, võivad neil tekkida kiusatus piima või vee asemel juua. Suhkrud joogid, sealhulgas sooda, on seotud nii kehva toitumise, kehakaalu kui ka terviseprobleemidega nii lastel kui ka täiskasvanutel. Mõned aedikud sisaldavad ka kofeiini ja Ameerika Pediaatriakadeemia leevendab laste ja noorukite kofeiini tarbimist võimalike kõrvaltoimete tõttu. Haiguste tõrje ja ennetamise keskused annavad tunnistust, et koolidel peaks mängima keskset rolli tervisliku toitumise toetamisel, sealhulgas koolikohvikutes ja muudes ruumides, kus lapsed neile juurde pääsevad.

Pakkimine naeladel

Üks Ameerika igast kolmest lapsest kaalub tema vanuse ja kõrguse jaoks rohkem kui soovitatav tervislik kaal. Harvardi rahvatervise koolkonna sõnul on selline suhkrute jookide, nagu sooda, tõusmine osaliselt süüdi rasvumise probleemis. 20-untsiga sood sisaldab 15-18 tl suhkrut ja 240 kalorit. Need kalorid ei imesta teie lapsi, nii et ta tarbib sama palju toitu, nagu ei jooks see soda. See aitab kaasa kehakaalu tõusule. Aja jooksul on lastel suurem südamehaiguste, diabeedi, luu- ja liigesprobleemide oht, uneapnoe ja halb enesehinnang.

Väljamahtav käitumine

Laste, kes juua soodust, on suurem kalduvus agressiivsusele, depressioonile ja käitumishäiretele. Teadlased olid sobivamad tegutsema vägivaldselt pere ja sõprade ning relva kandma, kui nad jootasid rohkem kui viis purki konserviavaja nädalas, teatas 2011. aastal avaldatud uuring “Kahjude ennetamine”. Tegelikult on rohkem soolat 5 aasta “Pesitsejad” joogivad, seda tõenäolisemalt nad hävitavad teisi asju, satuvad võitlustesse ja tegutsevad agressiivselt, vastavalt uuringule, mis ilmus 2012. aastal ajakirjas Journal of Pediatrics.

Kehv toitumine

Kui teie laps juua piima asemel sooda, kaotab ta väärtuslike toitainete eest. Vastavalt riiklikule lapse tervise instituudi andmetele ei saada soovitatavat 1300 milligrammi kaltsiumi päevas vanurid 9-20, eriti tüdrukud. Luu mass sõltub piisavas koguses kaltsiumi varajases elus. Ilma piisava kaltsiumita võib teie laps täiskasvanuks kujuneda osteoporoos, haigus, mida iseloomustavad habras ja kergesti purunenud luud. Palju soodust joomist seostatakse ka magneesiumi, A ja C vitamiinide ja riboflaviini vähese tarbimisega. Vitamiinid A ja C on terve naha, luude ja hammaste jaoks vajalikud. Lapsed vajavad riboflaviini õigeks kasvatamiseks ja magneesiumiks, et säilitada terved elundid, luud ja hambad.

Kofeiinitud laps

Soda, mis sisaldab kofeiini, võib teie lapsele olla eriti tülikas. Teie laps kaalub vähem kui täiskasvanu ja kasvab ja areneb, mis tähendab, et ta tunneb kofeiini mõju rohkem kui teie. Lapsed võivad kofeiini väikestes kogustes põhjustada närvilisi tundeid, maoärritust, unehäireid ja peavalu. Kõik need sümptomid raskendavad teie lapse keskendumist ja koolis hästi. Kidshealth’i sõnul süvendab kofeiin ka südameprobleeme, samuti teatud käitumis- ja närvisüsteemi probleeme.