Miks ma kaotan kehakaalu, kuid mitte keha rasva?

Kui otsite parema kuju saavutamiseks, kasutavad paljud inimesed edusammude hulka kaalu. Vastavalt Pennsylvania ülikooli meditsiiniprofessor Dr Rexford Ahima sõnul ei ole mõõtmised, nagu kehamassiindeks või BMI, mis mõõdavad teie kõrgust kaalumõõdistuseks, ei ole täpsed edusammud. Kehakaalu taseme mõõtmine on palju täpsem, kuid võib juhtuda, et kui kaalud näivad olevat langenud, siis teie keha rasv ei lange.

On võimalik, et te kaotate veemassi, seega kaalu langetamine, kuid te ei paranda rasva kadu. See võib juhtuda madala süsivesikute sisaldusega kehakaalu alustamisel. Kui sööte kõrgemat süsivesiku kogust, on teie lihaste ja maksa glükogeeni varud üles tõsta ja see suurendab teie veekogust. Kui te vähendate süsivesikuid, kaotate glükogeeni, mis omakorda tähendab, et te tilgite vett ja võite kaalu väga kiiresti ilma rasva kaotamata.

Väga väikese kalorsusega dieediga inimesed on kalduvad kaotama lihasmassi. Kuigi te tõenäoliselt ei taha välja nägema kulturist, on lihased ikkagi olulised, sest see aitab hoida teie ainevahetust. Kui teie kalorid vähenevad – tavaliselt alla 1200 päevas – riskite kaotada lihasmassi, märgib kaalulangus autor Judith J. Wurtman, PhD. Lisaks võib lihasmassi kaotamine dieedi ajal pärast toiduvarustuse lõppemist põhjustada keharasva suuremat kasvu.

Võite kaotada rasva, kuid ei suuda seda näha. Harvardi meditsiinikooli andmetel on kahte tüüpi rasv: vistseraalne ja subkutaanne. Subkutaanne rasv puudutab ainult naha alla ja on asju, mida näete, samas kui vistseraalne rasv on palju sügavam ja ümbritseb teie organeid. Sul võib olla kaalulangus toitumise algusjärgus ja olete kaotanud mõne vistseraalse rasva, kuid mitte palju nahaalust. See on endiselt kasulik, sest vistseraalse rasva kõrgemad tasemed on seotud südamehaiguste ja diabeedi suurenenud riskiga.

Teie keha rasva testimiseks kasutatav seade ei pruugi anda teile täielikku pilti. Meetodid nagu pihus keharasva mõõtmed on teadaolevalt ebatäpsed, isegi selliseid meetodeid nagu keha rasvapõletuste testimine võib veel natuke välja lülitada, märgib toitumisspetsialist Lyle McDonald. Kui te hakkate lihtsalt dieediga alustama, võib olla raske näha visuaalset arengut. Teie parim võimalus on kasutada erinevaid meetmeid, näiteks kaaluda ennast, pildistades edusamme, salvestades vöökohta, puusa, rindkere ja reie mõõtmist ning professionaalse keha rasvade testi tegemist iga kolme kuni kuue nädala järel.

Sa oled veekaalu kaotanud

Sa kaotad lihased

Kaks liiki rasva

Kaubanduse vahendid