Miks kohvi ja tee on eesnäärega halb?

Eesmärk on meestel leitud septik, mis vastutab sperma sekretsiooni eest. Naiselikuna kaldub see nääre laienema, põhjustades survet kuseteede osadele, nagu näiteks kusejuht ja põis. Selle tulemusena võib tekkida urineerimissagedus koos võimetusega täielikult tühjendada põie. Krooniliselt suurenenud eesnäärmevähk võib põhjustada ka urineerimist ja infektsiooni tekitamist. Kuigi kohv ja tee ei suurenda eesnääret, võivad need sümptomid süveneda.

Suurenenud kuseteede kiirus

Juua kohvi ja tee, mis tavaliselt sisaldavad kofeiini, võib põhjustada tunnete, et peate urineerima sagedamini kui juua teisi jooke. Kaiser Permanente selgitab, et kui teil on laienenud eesnääret, on oluline juua rohkesti jooke, kuid vältida ka neid, mis sisaldavad kofeiini nagu kohvi ja tee. Kaheksa kuni 12 klaasi vett või muid kofeiinivabad joogid aitavad oma kuseteede puhastamiseks ja võivad urineerida.

Suurenenud urineerimisfaas

Joomine kofeiini sisaldavatele jookidele, nagu kohv ja tee, võib samuti põhjustada kuseteede, sealhulgas põie põletiku, ärritust. Lisaks sellele toimib kofeiin kerge diureetikumina, mis tõmbab kudedest vett ja suurendab kuseteede sagedust. Kui teil on mures sageli urineerimise pärast ja kui teil pole lähedal olevat vannituba, siis ei piira see teie vedeliku tarbimist, mis on vajalik eesnäärme- ja kuseteede tervisele. Selle asemel vältige kofeiinivoogusid, mis võivad põhjustada urineerimiste sagenemist sagedamini kui tavapäraselt koos mitte-kofeiiniga jookidega.

Põie ärritus

Kofeiin on kerge stimulant, mis võib põhjustada põie seedetrakti ärritust. Kui teil on eelnevalt esinenud eesnäärmeprobleeme, võib teil esineda ebamugavusi põie surve all. Lisaks, kui teil on kalduvus urineerimissüsteemi bakteriaalseteks infektsioonideks, kuna suudate täielikult tühjendada põie põletikku, võib teil tekkida ka infektsiooni põhjustav valu. Kofeiin võib muuta selle ärrituse ja põletiku ebamugavaks, stimuleerides teie nakatunud põie voodrit.

Suurenenud valu

Joomine kofeiinivabad jookid võivad süvendada eesnäärmeprobleemidega seotud valu. Krooniline prostatiit, mis on eesnäärme põletik ja laienemine, võib põhjustada märkimisväärset valu. See valu võib kiirguda ümber vaagnapiirkonna, sõltuvalt närvidest, mida laienenud näärmed mõjutavad. Infektsiooni esinemise korral võib see põhjustada ka kofeiini poolt põhjustatud valu.