Miks inimesed kaaluvad kolledžis?

Kurvav “Freshman 15.” See on kõige hullem hirm nii paljude kaalutundlike teismeliste vastu, kes astuvad oma kolledžite seiklusesse esmakordselt ja põhjendatult. Vastavalt Washingtoni ülikoolile St. Louisi meditsiinikoolis on uuringud näidanud, et üliõpilased tegelikult kaalu esimesel kolledžil. Kolleegiumipoolsed üliõpilased ei pea selle õeluse tsükli ohvriks langema. Teades, mis põhjustab kolleegiumi kaalutõusu, on see kõigepealt selle ärahoidmine.

Kolledži uuringute stress

Isegi kõige pädevam õpilane võib tunda stressi, mis on seotud röstimisajaga midtermiinide, lõplike eksamite ja lühiajaliste tööde vahel. Olles kodust eemal, moodustades uusi sõpru ja kadunud vanu, võib töö põhjustada stressi. Uutele inimestele võib kolledži eluiga seotud stress olla midagi värsket ja uut, mis võib viia kehakaalu tõusuni. Stress loob hormooni, mida nimetatakse kortisooliks, ja kortisooli kõrgema tasemega inimesed kipuvad rohkem kaalustama.

Alkoholist pärit kalorid

Alkohol on suur osa uustulnuk aastast paljude üliõpilaste jaoks. Vastavalt Ameerika Ühendriikide täna viidatud küsitlusele “Kolledžite esmaspõlve uurimisest rohkem kui raamatuid” oli 30 000 kolledži uustulnukate kogu 76 kolledžis, enam kui pooled said sel aastal rohkem joomist kui nad õpivad. Kodus eemaleminek, uute inimestega kohtumine, uute asjadega tegelemine – paljud sellest kaasnevad alkoholiga kolleegiumi uustulnukana. Alkoholil on mitmeid puudusi ja kalorite arv on üks peamisi. Alkoholist pärit kaloreid ei võeta sageli arvesse ja see võib pikka aega põhjustada ootamatut kehakaalu.

Muudatused dieedis

Kui nad ei hoia kodu lähedal, ei suuda paljud kolleegiumi uustulnukad väga tihti kodus valmistatud toitu. Kiirtoitluse, kohvikute köögi ja südaöömasinate vaheliste seadete vahel on lihtne pakkida naela. Ebatervislikud snäkked ja kalorsusega laaditavad toid toovad kaasa lisaraskade, mis aja jooksul võib põhjustada tõsise kehakaalu tõusu.

Vähem aega harjutamiseks

Kolledži üliõpilane elu on hõivatud. Klasside, ühiskondlike sündmuste, töö ja magamise vahel on paljudel õpilastel vähe aega harjutamiseks. Kuigi see on tähtis, harrastab harjutus tihtipeale elus teisi asju, ja see kehtib kolleegiumide jaoks. Gümnaasiumi ajal on noorte ainevahetuse hoidmiseks piisavalt tihtipeale kergejõustikuvõimalusi ja õppeväliseid tegevusi, sest need asjad muutuvad sageli kolledžis.

Tsükli peatamine

Kolleegiumi üliõpilased, kes muretsesid kehakaalu suurenemise üle, on võimelised tsükli peatama. Kehv toitumine, harjutuste ja stressi puudumine on kolledži üliõpilaste eluliselt suured osad ning mõistmine, millised neist riskifaktoritest on teie jaoks probleeme, on kriisi tagajärjel kriitilise tähtsusega. Investeerige tervislikumaks suupisteks hilja õhtul toimuvate uuringute jaoks. Igal nädalal saate jõusaalis reisida või kaks jõusaali, või alustada aktiivset huvi nagu jalgrattasõit või sörkimine. Umbes töö ja teadliku eluga on võimalik värskendaja 15 legend pöörata peas.