Miks B-vitamiini toidulisandid muudavad uriini kollaseks?

Vitamiin B-kompleks sisaldab kõiki B-vitamiine, sealhulgas riboflaviini, mida nimetatakse ka vitamiiniks B-2. Riboflaviin põhjustab uriini muutumist erekollaseks, kui te seda üle võtate. Teie keha nõuab riboflaviini süsivesikute, valkude ja rasvade lõhkumiseks ja nende toitainete energia vabastamiseks kõigis oma keha rakkudes. See aitab kasvatada ja erütrotsüüte tootmist. Riboflaviin võimaldab ka teie kehal kasutada hapnikku. Vastavalt MedlinePlus-i andmetele on enamus U.S. inimesel riboflaviini soovitusi, mis sõltuvalt vanusest ja soost võivad erineda 0,3 mg päevas kuni 1,1 mg päevas.

Toiduallikad

Riboflaviin esineb piimas ja piimatoodetes, terveid terveid ja tumerohelisi lehti köögivilju, nagu brokkoli, naerisroot, spargelit ja spinatit. Munad, tailiha, pähklid ja kaunviljad pakuvad ka riboflaviini. Leiva ja teravilja võib rikastatud riboflaviiniga. Kuigi piim ja maks on riboflaviini kõige rikkamad allikad, toiduvärv, tumerohelised köögiviljad ja terved või rikastatud terad pakuvad veganide jaoks rohkesti allikaid, kes ei tarbi piimatooteid ega liha; toiduainete töötlemine võib hävitada mõned vitamiinid, kuid vähene riboflaviin on kadunud Tavalise toiduvalmistamise ajal, kuna riboflaviin on kuumutamisel stabiilne. Ultraviolettkiirgus ja kiiritamine hävitavad riboflaviini, nii et piim müüakse kartongist või muudesse läbipaistmatutesse mahutitesse. Vastavalt Eleanor Whitney, Ph.D. ja Sharon Rolfes, M.S., R.D., “Mõistliku toitumise” autoritele, tuleb D-vitamiini piima lisamisel kiiritusrajatistega ettevaatusabinõusid rakendada.

Toidulisandid

B-vitamiini kompleks sisaldab tiamiini, riboflaviini, niatsiini, biotiini, pantoteenhapet, vitamiini B-6, foolhapet ja vitamiini B-12. Mõningatel juhtudel võib vitamiinide ja mineraaltoitainete kasutamine olla asjakohane, näiteks parandada selgeid puudujääke ja vähendada teatavate haiguste riski. Kõrgetel või terapeutilistel annustel manustatakse ravimi lisandina ravimina, seda võib kasutada ainult teie arsti või registreeritud dieediarsti soovituse järgi. Rohkem kui pooled USA elanikkonnast võtavad regulaarselt vitamiinide ja mineraaltoitaineid ning üks viiest inimestest võtab Whitney ja Rolfesi kohta täieliku toidulisandi iga päev.

Liigne

B-vitamiinid on vees lahustuvad ja liiguvad otse verdesse, kus nad liiguvad kogu keha vabalt. Teie neerud tuvastavad riboflaviini, mis eritub uriiniga. See riboflaviini liig, eriti kui te tarbite seda suures annuses, põhjustab uriini iseloomuliku erekollase värvi. Vastavalt MayoClinic.com andmetele ei ole selle eeldatava tulemuse aluseks muret. Konsulteerige oma tervishoiutöötajaga, kui märkate muid ebatavalisi tagajärgi.

Puudus

Riboflaviini puudumine põhjustab suu, silmade, naha ja seedetrakti membraanide põletikku. Sügelevad ja põlevad silmad, võivad esineda valgustundlikkus, sarvkesta punetus, valulik keelepõletik ja naha kihelus või koorimine ning suu nurkades võivad tekkida praod. Teie arst või registreeritud dieteetik võib soovitada riboflaviini.