Lööbi sümptom detox-dieedi ajal

Detoxi dieedi eesmärk on vabaneda oma keha kahjulikest kemikaalidest ja toksiinidest. Seda tüüpi toit võib kaasa tuua midagi enamasti erilistest jookidest joomist või rangelt orgaaniliste toiduainete söömist, et üldse mitte toitu saada. Mõned arvavad, et teie süsteemi täielik õhetus aitab teie keha funktsioone optimaalselt, kuid teised usuvad, et see kahjustab teie tervist. Teie puhastamisel võivad tekkida mitmesugused negatiivsed sümptomid, kuid pärast tavapärase toitumise taastumist kaob enamus neist.

Detox ja nahk

Teie nahk on suurim detox-organ ja see aitab teie kehal vabastada toksiine läbi oma pooridena higi kujul. Olete ilmselt märganud, et kui te juua liiga palju alkoholi, on teie keha higistamine tavalisest suurem, isegi kui te ei tunne sooja. Seda seetõttu, et teie nahk üritab vabaneda alkoholi toksiinide kehast. Selle eelduse all töötavad paljud detox-dieedid, mistõttu on sagedased kõrvaltoimed lööbed ja nahahaigused.

Kas mul on detoksikarja?

Kui keha puhastab midagi, võite tõenäoliselt läbi viia võõrutusnähud. See hõlmab iiveldust, peavalu ja isegi nahaprobleeme nagu akne, lööve ja kuiv nahk. Lööve on eriti levinud, kui olete suhkrutõvega ja eemaldate suhkrulisandiga. Kui te märkate löövet – punane, katkendlik plaaster kõikjal teie nahal, mis võib sügelus tekkida või mitte, või äkiline purskus, kui te ei ole akne suhtes kalduvus, on see tõenäoliselt puhastatud tõttu.

Lööve välised põhjused

Paljud populaarsed detox-dieedid, näiteks Fast Track Detox Diet, soovitavad teil vältida rohkem kui lihtsalt toitu. Dieedil olevatel inimestel on ülesandeks vältida mitmeid keemilisi ärritajaid, lähtudes eeldusest, et see, mida panete nahale, imendub teie kehasse. Kui puhastatakse oma süsteemist, võivad need kemikaalid ärritada nahka ja tekitada lööve. Sellistes kemikaalides nagu naatriumlaurüülsulfaat, mida leidub enamikes seepides; tavaliselt kasutatakse kosmeetikavahendites propüleenglükooli, ning mõne puhastamise ajal tuleks vältida sünteetilisi lõhnaaineid.

Detoxi ohud

Kuigi lööve on tavaliselt ainult teie akuutset seisundi ajutine sümptom, võib see olla suurema probleemi näitajaks. Mõned detox-dieedid kujutavad endast suurt ohtu. Kui te võtate liiga palju toidulisandeid, võite saada väga halvaks ja isegi surra, kuid see on halvim stsenaarium. Te võite olla lihtsalt allergilisteks toidulisandite suhtes, mis võivad põhjustada lööbe, akne ja ekseemi. Enamik arste ei soovita detoksioone ja usuvad, et tervislikum, tasakaalustatud toitumine on keha funktsiooni optimeerimisel tõhusam.