Kurgu puhastamise tics lastel

Tics, nagu näiteks kurgu puhastamine, mõjutab peamiselt lapsi, kuid võib jätkata täiskasvanueas. Medline Plus’i sõnul ilmuvad ticsid poistele tüdrukute puhul kolm kuni neli korda rohkem ja võivad mõnel ajahetkel mõjutada 1/4 kõigist lastest. Tics võib olla lühiajaline või ilmneda krooniliste haigusseisundite tõttu, nagu Tourettesi sündroom. Konsulteerige oma arstiga, kui teie lapse tervis mõjutaks negatiivselt tema elu.

Tics on korduvad, äkilised ja enamasti kontrollimatud liikumised või helid, nagu näiteks kurgu puhastamine, näo grimatsimine, kipitus ja nina kortsumine. Need spastilised liigutused võivad esineda teie lapse keha kõikides osades, sealhulgas kätes, jalgades, näo ja õlgadel ning võivad mõjutada ainult mõnda lihast või paljudest lihasrühmadest. Motoorikat mõjutavad keha liikumised, nagu käte jerkimine ja silmade vilkumine, samas kui häältekstid koosnevad häälemürast, näiteks kõri puhastamisest, sõelumisest rütmisest või sõrgast. Vastavalt 2010. aasta Ameerika laste ja noorukide psühhiaatriaakadeemia aruandele avaldavad kõige levinumat tõrkehäire, mööduvat tõbihäire, mis kestab vähem kui kolm kuud, kuni 10 protsenti Ameerika lastest. Kuigi vähem tõenäoline, võib teie laps kanda kroonilist tõvehäiret, mis võib ilmneda ja uuesti ilmneda eluaja jooksul. Vastavalt 2011. aasta Medline Plus-i aruannetele on kroonilised titsihäired umbes 1-2 protsenti ameeriklastest.

Teie lapse tics võib tekkida ka psüühikahäire, mis mõjutab närvisüsteemi, mida nimetatakse Tourette’i sündroomiks. Vastavalt 2011. aasta haiguste tõrje ja ennetamise keskuste aruandele avaldab Tourette’i sündroom nii motoorseid kui ka hääleerivaid ravimeid, nagu näiteks kõri puhastamine ja see mõjutab kõiki USA-sse kuuluvaid lapsi, kes on vanuses 6 kuni 17 aastat. See häire esineb sageli koos teiste seisunditega, nagu obsessiiv-kompulsiivne häire ja tähelepanupuudulikkusega hüperaktiivsuse häire. CDC teatab, et 79% Tourette sündroomiga diagnoositud lastel on diagnoositud ka vähemalt üks teine ​​vaimne, käitumuslik või arenguhäire. Lapsed hakkavad üldjuhul näitama selle sündroomiga seotud ticsid vanuses 5 kuni 10, mis sageli langetavad või täielikult kaovad noorukieas.

Teie lapse keskkond võib kaasa aidata sellele, kuidas ta suudab oma verbaalsete tekstide arvu. “Uurimuse rakendusliku käitumise analüüsi” sügisel 2001 avaldatud uuringus täheldati Tourette’i sündroomi all kannatavate poiste vahelist suhet ticiga seotud rääkimise ja verbaalsete ja motoorsete testide arvu vahel. 16-aastane poiss diagnoositud mõõdukate löövetega ja 6-aastane kerge kuni mõõduka pilguga poiss lindistati ühesuunalise peegli taga, sest teadlased palusid poissidel arutada oma pilti või küsida küsimusi, mis ei ole nendega seotud Tics. Tulemused osutavad, et vokaalid, nagu kurgade puhastamine, kasvasid oluliselt mõlema poisi ajal inglise keele sõnas ja vähenesid muude teemade arutamisel. Kuid ükski poiss ei näidanud märkimisväärselt motoorikat, näiteks sõrmede venitamist ja jalgade krammist. Kuigi need andmed toetavad sõna-veritsuse reageerivat mõju verbaalsetele piltidele, ei ole tic-kõneliikumine motoorikatest teada. Teadlased märkisid, et hoolimata tema piiratud arvu ainevaldkondadest oli mõlema osaleja jaoks ilmselge, et tricartroo kahjulik mõju vokaalidele on ilmne. Tourette’i sündroomi keskkonnategurite, nagu tic-talk, mõju kindlaksmääramiseks on vaja täiendavaid uuringuid.

Teie lapse ravi sõltub tema tugevusest ja tema elule avalduvast kahjulikust mõjust. Tics, sealhulgas kurgu puhastamine, võib halveneda põnevust, väsimust, stressi ja ka sooja keskkonnas. Vastavalt lauaga sertifitseeritud neuroloogile Rami Grossmannile, vähendades pingelisi olukordi, võib leevendada lühiajalisi, mööduvaid titsihäireid. Lisaks soovitab Cincinnati Lastehaigla ignoreerida ticsit kodus, julgustades kehalisi tegevusi ja kindlustades oma lapsele, et ta on aktsepteeritud ja armastatud. Kuigi enamik ticsidest on tavaliselt kerged, võivad tõsised tics põhjustada halba enesehinnangut ja ärevust. Teie arst võib soovitada ravimeid, kui teie lapsel on tekkinud lihasvalu, sotsiaalsed probleemid, nagu kiusamine või ebameeldivus või emotsionaalsed probleemid, sealhulgas depressioon. Täiendavad ravivõimalused hõlmavad toetusgruppe, psühholoogilist nõustamist ja käitumisravi.

Tics

Tourette sündroom

Keskkonnamõjud

Ravi