Kas tselluliit läheb ära, harjutades?

Need rühmad ja puusad on tuntud kui tselluliit, rasvade kogunemine naha all. See ei ole tõsine meditsiiniline probleem, kuid see võib olla piinlik ja teid enesestmõistetavaks muuta. Kaalu kontrollimine ja regulaarne kehalise kasvatamise aitab vältida tselluliidi moodustumist teatud määral ning parandab juba olemasolevate tükkide ilmet.

Rasv kogub naha pinnal olevate taskutesse, pinguldab sidekoe ja viib tselluliidi dimpledesse. See on suhteliselt levinud seisund ja teie geneetika, sugu, keha rasva kogus, vanus ja isegi naha paksus võivad kõik kaasa aidata teie tselluliidi arengule. Istuv elu ja korrapärase kasutamise puudumine võib põhjustada tselluliidi moodustumist.

Regulaarne treenimine aitab teil kaotada kehakaalu ja kontrollida seda ka siis, kui nael on kadunud. See tugevdab ja toonib ka teie lihaseid ja vabastab liigse keha rasva, mis võib parandada nii naha toonust kui ka selle tekstuuri. Kõik need tegurid võivad muuta teie tselluliidi välja paistma. Aeroobsete ja tugevatoimeliste tegevuste kombinatsiooni sooritamine on parim viis päästa naelu, põletada rasva ja vähendada oma tselluliidi välimust.

Isegi kui teil on õhuke, võib teil siiski olla tselluliit. Teil võib olla geneetiline eelsoodumus selle seisundi suhtes ja kui harjutus võib vähendada teie võimalusi selle saamiseks, ei pruugi see takistada selle moodustumist tervikuna. MedlinePlus’i andmetel on tselluliid kogunenud, pole midagi tõestatud, et see täielikult kehast eemaldaks. Pealegi kaotab teie nahk elastsuse, kui vananeb, ja see võib muuta teie tselluliidi välja nägema märgatavamana, isegi harjutades seda regulaarselt.

Lisaks treeningutele on oluline jälgida oma dieeti, et hoida ära üleliigsed naelad ja hoida tselluliit halveneda. Sööge palju toitu ja kiudaineid ning hoiduge dehüdreerumiseks, mis võib muuta tselluliidi tunduvamaks. Ärge suitsetage ja tee oma parima, et säilitada tervislik kaal. Kaalutõusu ja kaotuse tõusud ja langused võivad halvendada tselluliidi välimust.

Vältige päevaseid kreeme ja õlisid, mis väidavad, et nad vabanevad tselluliidist. Need on kõige enam ebatõhusad ja võivad isegi põhjustada nahaärritust. Kui olete mures oma tselluliidi pärast, pidage nõu oma arstiga.

Määratlus ja riskitegurid

Harjutuse eelised

Harjutuse piirangud

Täiendavad lahendused

Hoiatused