Kas ma kaotan kaalu jalgsi 2,5 miili päevas?

Jalutuskäik on suurepärane valik spordi-algajatele, kes soovivad aktiivsemaks muutuda, ja see võib isegi aidata teil saavutada oma kehakaalu kaotamise eesmärke. Miil ja pool päeva on hea algus, kuid ei anna palju kohe kaalukaotust. Aja jooksul võite siiski kindlalt kaalust alla võtta või luua piisava vastupidavuse, et katta rohkem distantsi.

Iga kilogrammi rasva kohta, mida soovite kaotada, peate põletama 3500 kalorit. See suhteliselt suur arv nõuab enamasti kalorite põletamise aeroobset harjutust ja vähendab teie toidust ülemääraseid kaloreid. Kui saate igal päeval eemaldada mõnest sajandist kalorist oma toidust, siis võib kõndimine aidata teil jõuda 3500-kalorsusega puudujäägiga iganädalase eesmärgini. Kuid ilma kalorsuse vähendamiseta on tõenäoline, et teie vöökoht muutub kiiresti.

Kalkuleejate arv, mida kõnnite kõndides, sõltub jalutuskäigu intensiivsusest ja ka teie praegusest kaalust, sest suuremad inimesed vajavad oma kehade liigutamiseks rohkem kaloreid. Harvardi tervise väljaannete andmetel põletab 125-naeline inimene umbes 120 kalorit, mis kõnnib 1,5 miili, samas kui 185-naeline inimene põletab umbes 170 kalorit.

Kui te iga päev jalutate 1,5 miili ja kaaluga 125 naela, põletate veidi üle 800 kalori nädalas. Sellest ei piisa kehakaalu alandamiseks, kui te ei vähenda oma toidust ka kaloreid ega tee muid kehahoide. Kuid kui te kuu aja jooksul selle ajakava järgi järgite, kaotate umbes kuus naela. Kui teie eesmärk on pidevalt ja aeglaselt kaotada paar naela, selle asemel, et vähendada oluliselt teie kehakaalu, võib see jalgsi tase aidata teil saavutada oma eesmärke.

Kui soovite kiiremini kaalust alla võtta, peate pikemateks vahemaadeks minema. Näiteks näiteks 185-naeline inimene, kes kõnnib 4,5 miili tunnis, põletab umbes 440 kalorit tunnis. Kui te lisaks sellele jalutuskeele graafikule vähendate nädalast oma toidust umbes 500 kalorit, võite kaotada naela nädalas. Veelgi intensiivsema rutiini jaoks proovige intervalltreeninguid. Jalutage kaks kuni kolm minutit, siis jookske või jookske minut või kaks. Jätkake vaheldumisi kahe sammu kogu treeningu jaoks.

Kehakaalu alused

Kalorid ja kõndimine

Aeglane ja stabiilne kehakaalu langus

Tõusva intensiivsuse tõus