Kaalulangus valuga paremal küljel

Erakorraline kaalukaotus, eriti kui see on seotud abdominaalse või külje ebamugavusega, võib olla potentsiaalselt tõsise terviseprobleemi hoiatusmärk. Mõned teie parema küljes olevad organid hõlmavad ka teie maksa, pankrease, sapipõie ja paremaid neere. Mis tahes nendest põhjustatud probleem võib põhjustada valutamist paremal küljel ja mõned tingimused võivad põhjustada ka söögiisu ja kehakaalu langust. Teatage oma arstile kõikidest murettekitavatest või püsivatest sümptomitest.

Sapikivitoonid

Ja sapikivid tekivad, kui maksa seedeelundid muutuvad kivikivistuks objektiks. Kui need kivid püütud torusse, mis ühendavad teie sapipõi soolestikku, võib teil olla sapipõie rünnak, mis põhjustab ebamugavust või tugevat valu ülemises parempoolses alakõhus, mis mõnikord levib üle selja. Samuti võib see põhjustada iiveldust, oksendamist ja, kui see on lubatud, kaalulangus. Kuna valulik sapipõie rütm võib põhjustada ennast rohkem, võib teie arst soovitada operatsiooni, et eemaldada sapipõie.

Maksa probleemid

Mis tahes haigus või seisund, mis mõjutab teie maksa, võib põhjustada teie ülemisi parempoolset kõht ebamugavust või valu. Igasugune kõhu vähk või vähk kopsudes või rinnades võib liikuda maksa. Samuti võivad need sümptomid põhjustada tsirroos või maksakahjustus. Kui teil on maksaga probleeme, võib teil tekkida ka ikterus, palavik, öine higistamine, iiveldus ja väsimus. Teatud ravimid ja alkohol võivad põhjustada maksakahjustusi. Kui teil on maksaprobleemide sümptomeid, pöörduge kohe arsti poole.

Neeruprobleemid

Teie neerud asuvad teie tagantpoolt vööriosas. Mitu õiget neerut mõjutavat seisundit, sealhulgas neerukivid, neeruhaigus ja neeruhaigus, võivad põhjustada valu teie paremal küljel. Need tingimused võivad põhjustada ka söögiisu kaotust, mis võib viia tahtmatu kaalukaotuse tekkeni. Muud neeruhaiguste sümptomiteks on veri uriinis, sagedane urineerimine, valulik urineerimine, püsiv sügelus, väsimus ja jalgade ja pahkluude paistetus.

Muud põhjused

Parempoolsel tahtmatu kaalukaotuse või kõhu või seljavalgu muud põhjused hõlmavad pankreatiiti, bakteriaalseid või viiruslikke sooleinfektsioone või emakaverset rasedust. Kõik seisundid, mis põhjustavad oksendamist ja kõhulahtisust või isukaotust, võivad samuti põhjustada kehakaalu langust ja samuti põhjustada ebameeldivust kõhus. Püsiv oksendamine või kõhulahtisus võib põhjustada muret, eriti kui sellega kaasneb palavik või tugev valu. Kui teil tekivad need sümptomid, pöörduge kohe arsti poole.