D-vitamiin ja liigne urineerimine

D-vitamiin, mõnikord tuntud kui “päikesepaisteline vitamiin”, mängib olulist rolli paljudel keha funktsioonidel ja puudus võib põhjustada tõsiseid probleeme. Kuid D-vitamiini liigse koguse võtmine võib olla ka häiriv. D-vitamiin on rasvlahustuv vitamiin, mis ei eritunud uriiniga, kui te tarbite liiga palju. Teatud ravimid võivad suurendada D-vitamiini taset vereringes, teised võivad seda vähendada. Enne D-vitamiini täiendamist pöörduge arsti poole.

Keha säilitab D-vitamiini ja see aktiveerub, kui nahk satub päikesevalguse kätte. Seda leitakse ka mõnedes toitudes, eriti vitamiiniga rikastatud piimas. On olemas kaks D-vitamiini vormi – ergokaltsiferool või D2-vitamiin ja kolekaltsiferool või D3. Viimast peetakse paremaks vitamiini taseme tõstmiseks veres. D-vitamiini õige kogus võib ära hoida osteoporoosi, rahhet ja osteomalaatsiat, sest see aitab organismil imenduda ja kasutada kaltsiumi. Samuti võib see aidata vältida kõrge vererõhu, tasakaalustada probleeme, teatud vähkkasvajaid nagu käärsoole, rinna, eesnäärme-, naha- ja kõhunäärmehaigused, hooajaline afektiivne häire, diabeet, hulgiskleroos, rasvumine ja üldine suremus. 2010. aasta novembri Meditsiiniinstituudi uued suunised soovitavad, et kuni 70-aastased täiskasvanud saavad päevas 600 rahvusvahelist D-vitamiini. Alla 71-aastaselt peaksid nad saama 800 IU.

Sageli urineerimine tähendab urineerimist sagedamini kui tavaliselt, erinevalt pakilisest urineerimisest, mis on äkiline, kaalukad tungid urineerida, millega kaasneb ebamugavustunnetus põie suhtes. Südiline urineerimine öösel nimetatakse nocturiaks. Enamik inimesi võib minna öösel kuus kuni kaheksa tundi ilma urineerimiseta. Vastavalt veebisaidi Spine Universe andmetele võivad D-vitamiini suured annused, mis ületavad 1000 IU päevas, põhjustada sagedast urineerimist. Riiklikud tervishoiuasutused on kehtestanud täiskasvanutele alla 12-aastastele lastele maksimaalse piirmäära 1000 IU, kuid mõned teadlased väidavad, et need piirangud on liiga madalad. Konsulteerige oma arstiga, kui võtate üle 1000 IU päevas ja tekib liigne urineerimine.

Kaltsitriool on D-vitamiini vorm, mis on ette nähtud neerude või paratüreoidsete näärmete häirete tekkeks luuhaiguste raviks ja vähese kaltsiumi tasemeks veres. MedlinePlus-i järgi on selle D-vitamiini vormi kõrvaltoimed suurenenud urineerimine, liigne janu, metalliline maitse suus, kehakaalu langus, halva isu, väsimus, valulik silmad, naha sügelemine, oksendamine või kõhulahtisus, kõhukinnisus ja lihaste probleemid. Kui teil tekib ükskõik milline neist kõrvaltoimetest, peate võib-olla nägema oma arsti ja vähendama oma annust.

Sageli urineerimine võib olla põhjustatud ka diabeedist, rasedusest või eesnäärmeprobleemidest. Lisaks võivad sagedase urineerimise põhjused olla: ärevus, interstitsiaalne tsüstiit, diureetilised ravimid, üliaktiivne põie sündroom, prostatiit või suurenenud eesnääre, insult või muud aju või närvisüsteemi haigused, kasvaja või mass vaagna, kusepidamatuse ja vaginiidi korral . Vähem levinud põhjused on kiiritusravi vaagnapõõs, põie düsfunktsioon või põie vähk. Enne magamaminekut liiga palju vedelikku, eriti kofeiini või alkoholi sisaldavaid aineid, võib põhjustada sagedast urineerimist öösel.

D-vitamiin

Liigne urineerimine

Muud kõrvaltoimed

Muud sagedase urineerimise põhjused