Alasümbolid

Ägeda või kaenlaaluse valu võib põhjustada mitmel põhjusel. Võttes teadmiseks konkreetse valu tüübi, mida te kogete, saate aidata oma arsti diagnoosida teie seisundi kiiremini. Tserebrovaskulaarne õnnetus, kõrvetised, perifeersete arterite haigused, neuropaatiaga seotud probleemid või alatuimas lümfisõlme pundumine võivad põhjustada tugevat ja laskuvat valu teie kaenlaaluse piirkonnas. Valus ei ole iseenesest haigus, vaid märgus, mis teavitab teid mitmetest erinevatest probleemidest teie kehas. Parim on konsulteerida oma arstiga, eriti kui valu on korduv ja talumatu.

Kui teil tekib ajuveresoonkonna õnnetus, võivad teie aju teatud osad olla kahjustatud, mis võib põhjustada peavalu, pearinglust või teatud ajufunktsioonide üldist häiret. Sellise kahjustuse ohvriks võib olla naha otsas olev alaosa, mis võib ilmneda valuliku, elektrilöögi ajal tekkiva valu tunne teie kaenlaaluste all.

Teie närvidega seotud probleemid võivad põhjustada väga teravat, laskuvat valu, mis kiirgub teie alamarhist kuni teie küünarnuki sisemisse ossa. Neuropaatia probleemid võivad tuleneda mitmesugustest põhjustest, nagu näiteks täiskasvanute kana-mürkide või B-vitamiini kompleksi puudulikkus. Põhimõtteliselt vähenevad närvid mõne väiksema kahjustuse tõttu, tekitades kiirgavat valu.

Põletatud lümfisõlmeded tähendavad, et teie valgete vereliblede ja sissetungivate bakterite või viiruse vahel toimub pidev võitlus teie kehas. Lümfisõlmed on valgete vereliblede kogud. Kui nad võitlevad nakkuse tekitamisega, tekitatakse rohkem valgeid vereliblesid, suurendades seega lümfisõlme ja muudavad need paistetuks.

Kõrvetised on seedehäirete vorm, milles teie maohappeid liiguvad ülespoole. Põlemine liigub läbi söögitoru ja mõnikord suunas oma südameala, andes mulje, et su süda põleb. See kuumus võib mõnikord ulatuda ka teie alamarmsesse piirkonda, kus võib tunda teravat valu, mis sageli minema paar minutit minema.

Perifeersete arterite haigus on ükskõik millise arteri takistus väljaspool südame- või aju lähedal asuvaid artereid. See hõlmab artereid, mis kulgevad läbi teie käte ja jalgade, mis võivad samuti olla ummistunud ja takistavad nõuetekohast verevoolu. Kui see juhtub õrnade või kaenlaaluste lähedal asuvas piirkonnas, ilmneb see terava valu tõttu, mis võib ulatuda alaarvestest ülejäänud õlgade piirkonda.

Tserebrovaskulaarne õnnetus

Neuropaatia

Paistes lümfisõlmed

Kõrvetised

Perifeersete arterite haigus